Venkovský dům kombinuje sklo a kámen. Výsledkem je praktické a útulné bydlení

Ne každý chce bydlet v moderní nemovitosti. Pro mnohé je symbolem pohody venkovský dům. Podobný této zajímavé stavbě. Najdete ji v malebné oblasti Kalifornie. Nemovitost navrhli zkušení architekti ze studia, kteří měli za úkol vytvořit dům, který bude vyhovovat současnému modernímu životu a zároveň bude svým designem odkazovat ke známému a populárnímu venkovskému stylu.

Použití klasických materiálů

Základem stavby je použití primárně klasických materiálů. Tento nádherný venkovský dům využívá především kámen, jako materiál řadící-se mezi ty původní. Stejně jako dřevo, které je v interiérech ponecháno viditelné, třeba při pohledu na strop. Využívá se také sklo, které je sice také materiálem s dlouhou tradicí, ale zde bylo využiti spíše v moderním duchu, na což odkazují velká okna a skleněné tabule.

Bez zbytečné okrasy

Venkovský dům měl být primárně praktický, a to se pokusili architekti zachovat. A tak při jeho návrhu i realizaci mysleli hlavně na jednoduchost a účelnost. Jsou zde jasně viditelné použité materiály a prvky, čímž může někomu připadat dnes tolik populární rustikální styl. Nejsou tu zbytečné dekorace a když už má něco navozovat atmosféru, jsou to živé rostliny. Jak uvnitř, tak kolem domu.

Vybavení s odkazem na minulost

Myslelo se i na to, aby tento venkovský dům jasně kopíroval historické trendy, pokud jde o jeho vybavení. Ani, najdeme zde řadu věcí současných a moderních, bez kterých se nedá žít, ale ty jsou spíše v menšině. Nábytek lze zařadit spíše do rustikálního stylu. A to ať se jedná o komody a skříně ze dřeva, nebo se jedná o kovovou konstrukci postele, či se jedná o staře vypadající dřevěnou lavici.

Snaha zkrášlit i venkovní prostor

Architekti se snažili zkrášlit i venkovní prostředí, které by ladili do venkovského stylu. I to se povedlo díky zeleni, velkým kamenným deskám nahrazující obklady, díky štěrku kolem domu, ale třeba i díky nádhernému výhledu do okolí. Venkovský styl sice trochu kazí bazén, ale i ten je vytvořen tak, aby do okolí zapadal jak klasickým tvarem, tak barevným odstínem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]