Venkovský styl bydlení v městském bytě – proč ne!

Také si rádi zavzpomínáte na svá dětská léta a prázdniny u babičky na venkově? Ten skromný leč velmi útulný interiér, vůni štrúdlu, pocit radosti a svobody? Jsou-li vám tyto vzpomínky příjemné, proč si je nepřipomínat častěji?

I městský byt se dá zařídit tak, že se v něm člověk bude cítit skvěle. Interiér laděný do venkovského stylu navodí tak dobře známou atmosféru. Není potřeba ani nějak složitě přestavovat, mnohdy stačí pár drobností.

Příroda v interiéru

Dnešní životní styl dospělého pracujícího člověka se výrazně liší od dob, kdy jsme usedali do školních lavic a během prázdnin si užívali sladkého nicnedělání, většinou obklopení přírodou. Ten, kdo nejel do Bulharska, zkrátka trávil prázdniny na venkově. Dnes je tu život v jiné podobě. Povinnosti, stres, práce a přírody je kolem nás čím dál méně. Nikde se však neuvádí, že si kousíček toho venkova nemůžete přinést i k vám domů.

Již nějaký ten rok kraluje ve světě designu skandinávská jednoduchost a čistota. Přesto se najdou tací, kteří upřednostňují rustikální styl a nedají na něj dopustit. Nemusíte se hned stěhovat do roubenky, stačí si pár kousků pořídit i do městského bytu. Máte-li rádi domácké prostředí a hřejí vás vzpomínky na babičku a dědečka, štěkajícího Azora u boudy, kočku na zápraží, vybavuje se vám vůně sena, zvuk praskajících polínek, strašidelné lupání ve staré komodě, pak bude venkovský styl pro vás to pravé ořechové. Odkazuje k tradicím a přírodě.

Rustikální ala venkovský styl bydlení

Inspirací rustikálního stylu je prostý venkovský styl bydlení. Patrně nikoho nepřekvapí, že jsou v něm zastoupeny přírodní materiály, oblé tvary, romantický nádech, zdobnost. Nedáte-li dopustit na výdobytky moderního designu, přinášíme dobrou zprávu – pravidla tu jsou od toho, aby se porušovala. I do moderně laděného bytu lze zasadit pár prvků venkova. Neobávejte se obcházet zažité konvence a klidně smíchejte modernu s venkovem. Ovšem musí to mít hlavu a patu. Nikdy nemíchejte více než tři styly dohromady a doplňovat by se měly tvarem i barvou. Při výběru vhodných barev/odstínů se soustřeďte spíš na přírodní tóny a nic nepokazíte.

Obrázek: pixabay