Vestavěný strom vyřešil absenci soukromí ve společném dětském pokoji

Mít svůj vlastní dětský pokoj je snem asi každého dítěte. Ne vždy se to podaří. I když tady k tomu nakonec došlo. Stačil „strom“. Ten může být zajímavou inspirací i pro ostatní, kteří řeší stejný problém. Bohužel, především pokud máte mladšího nebo staršího sourozence, tak je to opravdu většinou jen sen, nikoli realita. Přesně tak na tom byla i mladá rodina se dvěma malými holčičkami, které sdílely společný pokoj, ale každá si přála svůj vlastní.

Jejich otec se rozhodl, že se jim alespoň částečně pokusí jejich sen splnit. Poslal je tady na pár dní k prarodičům a přichystal pro ně nečekané překvapení.

Touha po vlastním prostoru

Děvčátka sdílela klasický malý dětský pokoj, ve kterém měla každá svou postel a hračky. I když byla ještě malá, toužila po tom, mít alespoň na spaní své vlastní soukromí. Přes den to nebyl takový problém, protože byla zvyklá si spolu hrát, a to jim vyhovovalo. Měla to štěstí, že jich otec byl velmi zručný a nápaditý. Napadlo ho totiž, jak svým dcerkám poskytnout na spaní svůj vlastní prostor a přitom být nadále spolu v jednom a tomtéž pokoji.

Vestavěný strom

Poslal holčičky na několik dní pryč a pustil se do práce. Navrhl pro dcerky velmi originální řešení, které představovalo možnost odděleného spaní ve dvou od sebe oddělených patrech a zároveň možnost společného hraní. Vše díky konstrukci vestavěného stromu, který postavil v jedné části pokoje. Tento strom sám vymyslel a vytvořil za pomoci dřeva. Vlastně rozdělil jednu část pokoje pomocí dřevěného prkna, aby tak vznikly dva oddělené prostory pro spaní. Jeden na zemi a druhý na matracích, které umístil na dřevěnou konstrukci. Navíc prakticky do konstrukce umístil i šuplíky s úložnými prostory. Na horní patro se bylo možné dostat pomocí dvou tvarů stromů, vyřezaných z nabarveného dřeva, se speciálními otvory, které sloužily jako žebřík. Nad strom navíc zavěsil vlastnoručně vytvořenou houpací síť, která představovala zajímavé zpestření. Tento zajímavý nápad pokoj velmi originálně ozvláštnil, a navíc umožnil splnění přání holčiček mít každá alespoň občas svůj vlastní prostor.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]