Minimalistický loft nabízí mnoho prostoru i příjemnou atmosféru

Loft je velmi populárním řešením u řady bytů. Nejenom, že dokáže nabídnout mnoho prostoru, ale v tomto případě i velkou útulnost. A to vše díky práci architektů, kteří zvolili velmi populární minimalistický styl, který jasně ukazuje na to, jak zajímavě lze bydlet, pokud necháte práci na profesionálech.

Konkrétně tento byt najdete v Nizozemsku a je součástí staré budovy s dominantními okny. Zajímavým faktem je, že tento dům byl v minulosti školou. Dnes se v něm bydlí.

Dvě patra nabízejí prostor

Loft je charakteristický tím, že nabízí k bydlení hned dvojici pater. A právě ty se dají velmi prakticky využít z hlediska maximalizace prostoru, který takový loftový byt nabízí. Už na první pohled je vidět, že se zde jeho obyvatelé rozhodně netísní. Velká okna jsou navíc zárukou světelnosti, což celkový prostor ještě o něco opticky zvětšuje. Na to mají pochopitelně vliv i původní pětimetrové plochy. Toto bydlení stísněně rozhodně nepůsobí.

Jednoduchý světlý design

Tento minimalistický loft umí zaujmout především svým designem. A to hlavně z důvodu, že u něho bylo vsazeno na celkovou jednoduchost. Co si pod ním představit? Pouze pár věcí, laděných do světlých odstínů, kde dominuje především bílá. Právě tato jednoduchost podporuje celkovou útulnost této nemovitosti. Bílá navíc skvěle kontrastuje s použitím hnědého odstínu v podlahách a také s černými prvky, kterých je v bytě také několik.

Zajímavé využití skla

Velká okna přímo svádějí k tomu, že by se mělo myslet také na využití skleněných prvků. A ty zde rozhodně nechybí. Hlavně pokud máme zmínit samotné patro, které je ohraničeno velkými skleněnými tabulemi, a tak není opticky nijak výrazně odděleno od spodní části.

Vše, co je potřeba

Loft nabídne naprosto všechno, co je k životu potřeba. Tedy jak místnosti soukromé, tak samozřejmě i společné. Využívat prostor lze jak ve spodní části bytu, tak samozřejmě i v jeho patře, kam vede jednoduché schodiště.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]