Domácí alternativa k drahým tabletám do myčky z obchodu. Dokonalý efekt mytí za zlomek ceny

Fotografie: Pixabay

Kvalita tablet do myčky se často odráží na tom, jak čisté je nádobí po skončení mycího programu. Díky těmto dvěma ingrediencím můžete tablety nahradit levnější, ale neméně účinnou variantou.

Čím dál více domácností už si nedokáže představit život bez myčky nádobí. Tento spotřebič dokáže ušetřit spoustu času i námahy. Ušetří dokonce i množství spotřebované vody, které je při mytí v myčce několikanásobně nižší než při běžném mytí. Co se ale bohužel neustále zdražuje, jsou tablety do myčky, bez nichž nádobí v myčce neumyjete. Tento problém ovšem můžete jednoduše vyřešit tím, že si připravíte svůj vlastní čistič. Postup je velmi rychlý, jednoduchý a levný. Zbavíte se hory špinavého nádobí za pár korun, a ještě získáte přípravek šetrný k životnímu prostředí.

Mytí nádobí pomocí hořčičného prášku

Jeden ze způsobů, jak jednoduše nahradit tablety do myčky, je směs z hořčičného prášku a jedlé sody. Do misky nasypte jednu lžičku hořčičného prášku a jednu lžičku sody. Přidejte trochu běžného mycího prostředku na nádobí a pořádně zamíchejte. Výsledná směs by měla mít konzistenci gelové pasty. Pastu pak jednoduše umístěte do zásobníku na tablety a zapněte myčku. Po skončení programu bude nádobí dokonale čisté.

Mycí prostředek z kyseliny citronové

Pokud doma nemáte hořčičný prášek, můžete si vytvořit jiný mycí prostředek s pomocí kyseliny citronové. Podle mnohých odborníků je mytí pomocí jedlé sody a kyseliny citronové ten nejšetrnější způsob mytí nádobí. Jednoduše nasypte 2 lžičky jedlé sody přímo do zásobníku na tablety a přidejte 1 lžičku kyseliny citronové. V případě velkého množství špinavého nádobí můžete toto množství libovolně násobit. Pak jednoduše zapněte myčku a užijte si dokonale čisté nádobí.

Fotografie: Freepik

Aby byla myčka stále čistá a v dobrém stavu, je potřeba ji pravidelně čistit. K tomuto účelu slouží speciální tablety pro čištění myčky. Při dlouhodobém zanedbávání pravidelného čištění tohoto přístroje může dojít ke snížení jeho funkčnosti nebo k jeho úplnému poškození. Tablety na čištění myčky koupíte v běžných obchodech. Stačí pak jen na myčce zapnout čisticí program a o vše bude postaráno.

Zdroj: TheSpruce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]