Vlhčený ubrousek najde své uplatnění i při praní. Zdánlivě nelogický nápad má výsledky

Fotografie: BydlímeÚtulně

Existuje spousta návodů a způsobů, jak ušetřit čas a zefektivnit domácí práce. Jedním z těchto zázračných způsobů je i vložit vlhčený ubrousek do pračky během praní.

Během praní je sice z oblečení odstraňována špína, zároveň jsou však kousky oblečení vystaveny dalším nástrahám. Některé materiály mohou během praní pouštět barvu, která pak ulpívá na jiných kouscích oblečení, jež jsou tím zničeny. Během praní také mohou některé kousky pouštět chlupy z vlastního materiálu, nebo naopak přenáší chlupy zvířecí z jiného kousku oblečení. Těmto problémům se můžete vyhnout díky vlhčenému ubrousku.

Jak odstranit vlasy a zvířecí chlupy z černého oblečení

Se zvířecími chlupy nebo vypadanými vlasy uvnitř pračky si dokáže poradit obyčejný navlhčený ubrousek. Vlhčený ubrousek totiž zvládne během praní tyto nečistoty zachytit. Během pracího cyklu se tak nebudou dál přenášet na vaše oblečení. Se správně zvoleným typem ubrousků bude vaše praní mnohem efektivnější a ušetří vám to spoustu času s dočišťováním vypraných kousků.

Které vlhčené ubrousky jsou k praní vhodné

Aby vlhčené ubrousky během praní dokázaly splnit svou funkci, vyberte ubrousky, které jsou dostatečně pevné. Neměli byste je v ruce roztrhnout. Pokud budou ubrousky příliš slabé, budete muset po vyprání z prádla odstraňovat roztrhané kousky ubrousku. Dále by ubrousky neměly obsahovat žádnou vůni. Během praní by se totiž jejich vůně mohla snadno přenést na oblečení. Ubrousky používejte, dokud jsou vlhké, vysušené ubrousky nebudou správně fungovat.

Jak vlhčené ubrousky při praní používat

Nikdy vlhčený ubrousek nepoužívejte opakovaně. Pro každé praní vložte do pračky nový. Po vyprání totiž dochází k výraznému snížení účinnosti těchto ubrousků. K jednomu praní použijte 1–3 vlhčené ubrousky. Jejich množství záleží na množství prádla ve vaší pračce. Více než 3 ubrousky ale potřebovat nebudete. V nejlepším případě by ubrousky měly být antibakteriální, aby během praní neuvolňovaly nežádoucí látky do vašeho oblečení.

Fotografie: Freepik

Efekt vlhčených ubrousků v pračce

Po skončení pracího programu a vytažení prádla z pračky si všimnete, že většina nečistot je zachycena právě na vlhčených ubrouscích, ne na vašem oblečení. Prádlo tak budete mít po vyprání dokonale čisté a zbavené všech chlupů a dalších drobných nečistot.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]