Univerzální olej WD-40 si s koupelnou málokdo spojí. Hospodyně ale objevily jeho využití při úklidu

Ajay_suresh / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Vodní kámen v záchodové míse obtěžuje i dnes nejednu pečlivou hospodyni. A ani s použitím tradičních prostředků kolikrát není moc snadné se ho zbavit.

Protože je ale člověk tvor velmi kreativní, kolikrát zkouší metody tzv. outside the box. Jednou z nich je i koupelnové využití přípravku WD-40. Ten totiž můžete krásně využít pro odstranění odolných skvrn nebo tvrdé vody v míse. Plechovku WD-40 lze snadno koupit prakticky v každém železářství. Někdy dokonce i v supermarketech, konkrétně v automobilové sekci, případně u odmašťovačů a přípravků proti rzi.

První kontakt

Ještě než se pustíte do samotného úklidu, dejte si pozor na otevřené dveře a okna. Místnost potřebuje být pro tento zákrok skutečně kvalitně větraná. Do toaletní mísy pak nastříkejte pro začátek jen malé množství WD-40, ideálně přímo na povrch. Jestli je vaší hlavní starostí vodní kámen, nastříkejte produkt přímo do vody na dně mísy. Pak vše nechte asi 10–15 minut působit, aby se WD-40 mohl skutečně projevit. To funguje na základní znečištění.

V případě, že se setkáte s opravdu odolnými skvrnami, nechte přípravek působit déle, případně ještě trochu přistříkněte, a nechte ho působit přes noc. Budete tak mít plnou jistotou prakticky dokonalého výsledku. Jakmile se WD-40 dostatečně usadí a udělá svou práci, přichází čas pro vaše ruce. Chopte se proto záchodové štětky a všechno důkladně vydrhněte. Po předchozí práci WD-40 to ale rozhodně nebude výrazný problém.

V čem vlastně vězí to kouzlo?

Použitý přípravek se primárně vyrábí jako odstraňovač rzi ve spreji, stejně tak jako ochrana proti tomuto neduhu mnoha povrchů. Právě z toho důvodu je ale tak účinnou zbraní proti vodnímu kameni nejen v případě toalety. Nejenže vás souvisejících nečistot účinně zbaví, ale zanechá na povrchu také ochrannou vrstvu. Po nějakou dobu tak budete proti jejich návratu do značné míry chráněni. Vezměte však na vědomí, že jde o silnou chemikálii.

Opět dobře větrejte a snažte se příliš nenadýchat. Obecně zvažte použití takto silného čistidla v momentě, kdy máte doma malé děti. Ty se pravděpodobně neudržíte na uzdě a mohou si přivodit vážnější zdravotní problémy. Ochranný povlak, který po WD-40 zůstane, je navíc kluzký, dávejte tedy pozor na „ustříknutí“ na dlažbu, případně jiné povrchy, po nichž budete následně chodit. Jakmile se s ním ale doma naučíte pracovat, rozhodně ho oceníte.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]