Vraťte bílému prádlu jeho původní barvu. Pomohou osvědčené metody

Bílé prádlo je klasika, která se nikdy neomrzí. Dokáže být také velmi sexy a dávat vám pocit čistoty a luxusu. Jenže všichni dobře víme, že jeho bělost není věčná a už po pár vypráních máte místo běloskvoucího prádla spíše zašedlé nebo zažloutlé kousky, které nejsou hezké ani trochu. Dá se prádlu nějak vrátit jeho původní barva? Vyzkoušejte tyto tipy, které jsou k prádlu šetrné, a přitom skvěle fungují.

Držte se především těchto dvou doporučení:

  • Perte prádlo často, nečekejte, až se na něm vytvoří skvrny od potu.
  • Pokud je to možné, perte jej v pračce, praním v ruce nikdy nedocílíte stejných výsledků.

Budete-li se držet těchto doporučení, mělo by vám prádlo vydržet v dobrém stavu co nejdéle. K odstranění zašlých skvrn pak můžete využít následující metody.

Citronová šťáva

Přidejte citronovou šťávu do horké vody, do roztoku vložte prádlo a nechte jej chvíli odležet. Poté jen vyperte běžným způsobem. Kyselina citronová zesvětluje a dokáže odstranit zašlou špínu.

Fotografie: Pixabay

Ocet

Podobně dobře může fungovat i ocet. Ten přidejte do horké vody a v tomto roztoku nechte prádlo odpočívat přes noc. Ráno jej dejte do pračky a vyperte na šetrný prací režim.

Peroxid vodíku

V teplé vodě rozpusťte lžíci peroxidu vodíku a prádlo namočte maximálně na 30 minut. Nenechávejte jej tam déle, aby agresivní látka prádlo nepoškodila. Poté vyperte jako obvykle a raději i několikrát vymáchejte, aby se dráždivý peroxid dostal z prádla ven a nezpůsobil vám nějaké kožní potíže.

Soda

Namočte prádlo do roztoku 10 lžic jedlé sody a 5 litrů teplé vody. Prádlo zde nechte máchat po dobu 3 hodin a poté vyperte v pračce společně s běžným pracím práškem.

Fotografie: Pixabay

Vařící voda

Nejosvědčenějším způsobem bělení prádla je samozřejmě vyvaření. Nelze to ale zdaleka využít vždy, protože citlivější látky by vysoké teploty zlikvidovaly. Používejte tuto metodu pouze u bavlněného prádla a jen pokud jiná možnost nezabírá.

Úvodní Fotografie: Freepik

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]