Stačí chvilka nepozornosti a vteřinové lepidlo ukápne, kam nemá. Naučte se rychle předejít případným škodám

Fotografie: Depositphotos

Asi každý člověk někdy použil vteřinové lepidlo, protože někdy je to to nejjednodušší řešení. Horší je, když vám kápne tam, kam nemělo.

K tomu, abyste někdy použili vteřinové lepidlo, nemusíte být modelář ani kutil. Tekutina v malé lahvičce bleskově zaschne – a to se opravdu hodí při opravě mnoha věcí. S vteřinovým lepidlem je to tak, že stačí chvilka nepozornosti a ukápne tam, kde ho člověk opravdu nechce. Ale nemusíte se bát, že tam skvrna od lepidla zůstane navždy. Můžete se jí totiž zbavit šikovným způsobem.

Důležité je jednat rychle

Mnoho lidí, kteří často pracují s vteřinovým lepidlem, ví, že je u něj potřeba především přesnost. Když použijete velké množství přípravku, způsobuje jeho roztírání vytváření nevzhledných skvrn. A stačí chvilka nepozornosti a kapka může spadnout tam, kde jste ji nechtěli. Pokud se tak stalo, můžete tuto kapku smýt alkoholem. Stačí, když si do něj namočíte vatový tampon a skvrnu lehce setřete.

Lepidlo na kůži

Pokud používáte vteřinové lepidlo, asi se vám už stalo, že vám káplo na kůži. V takovém případě je ale lepší, když ho nebudete vůbec škrábat. Ani rozebírání prsty nepomáhá. Tím byste si způsobili tak akorát bolestivé rány. Naštěstí existují i šetrnější a osvědčenější metody, jak z pokožky vteřinové lepidlo dostat. Které to jsou?

Voda a mýdlo

Jestliže jste si právě slepili prsty k sobě nebo vám na pokožku ukáplo vteřinové lepidlo, pak musíte jít ihned do koupelny. Bude vám totiž stačit, když si postižené místo začnete omývat vodou a mýdlem. Věřte tomu, že vás to velmi rychle zbaví všech potíží. Rovněž můžete použít teplou vodu a sůl. Tato kombinace totiž pomůže rozpustit a smýt vteřinové lepidlo. Kůži stačí do směsi jen ponořit a jemně ošetřit.

Fotografie: Pexels

Odlakovač na nehty

Každá žena, které záleží na tom, jak vypadají její nehty, má v kosmetické taštičce alespoň jeden odlakovač na nehty. Samozřejmě že lépe budou fungovat ty, které obsahují aceton, což je rozpouštědlo. Je potřeba být opatrný, protože jeho použití může způsobit mírné podráždění. Pokud se vám podařilo vteřinové lepidlo smýt, je dobré místo ještě omýt mýdlovou vodou a použít nějaký hydratační krém.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]