Výběr správné matrace je základ pro zdravý a kvalitní spánek. Je to snazší než se zdá

Kvalitní spánek je nezbytný pro to, abychom byli zdraví a spojeni. Kvalitního spánku můžeme snadno docílit, pokud spíme na správné a kvalitní matraci. Před nákupem nové matrace by se měl člověk zamyslet nad tím, co vlastně potřebuje a udělat si malý průzkum.

Dali jsme pro vás dohromady vše, co potřebujete vědět předtím, než vyrazíte na nákup nové matrace. Ať už jste vyznavači spánku na boku nebo máte chronickou bolest zad, přečtěte si, jaká volba matrace je pro vás nejlepší.

Otevřené pružinové matrace

Obsahují jeden dlouhý kus kovového drátu, který je navíjen do jednotlivých pružin. Tento typ matrace je dobrou volbou v případě, že chcete ušetřit peníze. Mají tendenci být méně příznivé pro vaše tělo než jiné matrace, takže jsou vhodné pro ložnice pro hosty nebo jako dětské postele, které se používají příležitostně nebo se budou muset pravidelně vyměňovat.

Matrace s pružinovými kapsami

Tento typ matrace je luxusnější, protože je vyroben z na sobě nezávislých pružin, které jsou uložené v malých kapsách. To znamená, že každá pružina se pohybuje nezávisle, čímž poskytuje větší oporu než klasická pružinová matrace. Můžete si koupit měkkou, střední nebo tvrdou variantu, v závislosti na vaší preferenci. Tento typ matrace je lépe prodyšný než pěnové nebo latexové matrace. Jedná se o dobrou volbu v případě, že hledáte postel pro dvě osoby. Samostatné pružinové kapsy budou vyhovovat různým potřebám a zároveň berou ohled i na rozdílnou váhu osob.

Paměťové pěnové matrace

Tyto moderní matrace jsou vyrobeny z paměťové pěny. Jedná se o tvarovatelný materiál, který reaguje na teplotu a hmotnost a má hypoalergenní vlastnosti. To znamená, že se tvaruje podle tvaru vašeho těla, absorbuje váhu. Tento typ matrace je ideální pro ty, kteří potřebují podporu nebo trpí problémy se zády.

Latexové matrace

Latexová matrace jsou naplněné latexovou pěnou. Jedná se o obzvláště prodyšný materiál, takže se během spánku nebudete zbytečně přehřívat. Patří mezi extrémně odolné typy matrací a měla by vám vydržet delší dobu. Je vhodnou volnou pro osoby, které trpí alergiemi nebo mají astma. Latexové matrace jsou ve většině případů celkem těžké.

Jaký druh matrace potřebujete, pokud trpíte bolestí kloubů nebo zad?

Dobrá matrace vám musí poskytnout dostatečnou oporu a zároveň komfort. Většina prodejců v tomto případě doporučuje tvrdší typy matrací. Měli byste dbát na to, aby matrace byla schopna udržet vaše záda ve správné rovině a uvolňovala tlak podél páteře a kloubů. Obecně lze říct, že čím těžší jste, tím tvrdší by měla matrace být.

Obrázek: pexels