Zářivá digestoř i bez použití speciálních čisticích prostředků. Kýžený výsledek jen za pár korun

Fotografie: Stigfinnare / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Vyčistěte digestoř od usazené nečistoty a mastných skvrn a zlepšete její funkci. Takto jednoduše digestoř v kuchyni vyčistíte i bez chemie a namáhavého drhnutí. 

Nemusíte kupovat drahé speciální čisticí prostředky, abyste zbavili digestoř veškeré špíny. Díky těmto jednoduchým trikům digestoř vyčistíte za pár korun a kromě peněz ušetříte i životní prostředí. Čistá digestoř vám bude v kuchyni nejen lépe fungovat, ale navíc také můžete výrazně prodloužit její životnost. Takto byste měli digestoř čistit alespoň jednou měsíčně. Jedině čistá digestoř dokáže spolehlivě a účinně odstranit výpary z vaší kuchyně.

Digestoř byste měli čistit pravidelně

Aby vám tento pohlcovač par správně fungoval, měli byste pravidelně dbát na jeho čistotu. Při odsávání par z kuchyně se jeho filtry zanesou nečistotami a mastnotou, které brání průchodu vzduchu. Po vaření nebo alespoň jednou týdně byste měli digestoř otřít vlhkým hadříkem. Jednou za měsíc pak celé zařízení rozeberte a důkladně vyčistěte všechny jeho části včetně větrací mřížky a filtru.

Fotografie: Antonio Mette / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Jak vyčistit filtr digestoře

Nejnáročnější práce váš čeká při čištění filtru z digestoře a je potřeba ji udělat jako první. Nejdříve odšroubujte větrací mřížku a filtr vyjměte. Pomocí gumové rukavice odstraňte hrubé nečistoty a následně filtr namočte do vody s rozpuštěným pracím práškem v poměru 2 : 1. Čtvrt hodiny nechte filtr odmočit a poté jemným kartáčkem dočistěte. Nakonec opláchněte filtr pod tekoucí vodou a usušte papírovým ubrouskem. Na své místo filtr vraťte, až budete mít celou digestoř vyčištěnou.

Vyčistěte digestoř dětským olejem

Tento produkt je šetrný, má vynikající čisticí vlastnosti a dokáže odstranit i zaschlý tuk. Nejprve naneste trochu dětského oleje na digestoř pomocí houby a jemně vydrhněte. Použít můžete i tvrdší houbičku, dejte ale pozor, abyste povrch digestoře nepoškrábali. Nakonec digestoř otřete navlhčeným hadříkem a usušte.

Použijte k čištění přípravek na mytí oken

K vyčištění digestoře můžete namísto dětského oleje použít přípravek na mytí oken. Jednoduše ho nastříkejte na digestoř a nechte 5 minut působit. Pomocí vlhké houbičky vyčistěte nečistoty ze všech míst i štěrbin a nakonec otřete vlhkým hadříkem a usušte. V případě potřeby celý postup znovu opakujte.

Použijte borax a ocet

Pro důkladné vyčistění digestoře si můžete připravit účinnou čisticí směs z boraxu a octu. Borax je silný čistič a ocet dokáže odstranit i tu nejodolnější mastnotu. V hluboké míse smíchejte půl hrnku octa, 2 polévkové lžíce boraxu a přidejte trochu teplé vody. Pro lepší vůni můžete přidat pár kapek libovolného esenciálního oleje. Digestoř ze všech stran omyjte připravenou směsí a nakonec vlhkým hadříkem a suchým ubrouskem dočistěte.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]