Čištění dřezu pomocí fólie netrumfnou ani babiččiny postupy. Stačí nanést směs a sledovat

Fotografie: Depositphotos

Abyste dřez zbavili usazené nečistoty a vodního kamene, vyzkoušejte tento jednoduchý a levný trik. Během chvilky bude zářivě čistý i bez námahy.

Častým používáním a mytím nádobí se ve dřezu může postupně vytvářet špinavý povlak nebo se v něm usazovat vodní kámen. V důsledku toho se zde může držet velké množství bakterií. Abyste tento špinavý povlak snadno a účinně odstranili, inspirujte se tímto jednoduchým trikem. Ušetříte si čas nepříjemného drhnutí a váš dřez bude za chvíli zářivě čistý jako nový.

Co budete k čištění dřezu potřebovat

Aby váš dřez opět zářil čistotou, použijte k tomu věci ze své kuchyně. Nemusíte utrácet za drahé čisticí prostředky plné chemikálií, které nejsou příznivé pro vás ani pro životní prostředí. Dokonale čistý dřez můžete mít díky jediné surovině. K jeho čištění si připravte misku, mycí houbičku, potravinářskou fólii a kyselinu citronovou. Stačí trocha vašeho času a váš dřez bude opět jako nový.

Jak snadno a účinně dřez vyčistit

Pro snadné čištění dřezu nejprve do misky nasypte pár lžic kyseliny citronové a přilijte vodu tak, aby vám vznikla hustá kaše. Pomocí houbičky naneste směs na povrch dřezu a umyjte ho. Nedrhněte povrch příliš dlouho, ani příliš silně. Následně dřez přikryjte potravinářskou fólií. Měl být přikrytý obzvlášť pečlivě, aby během působení kyseliny citronové rychle nevyschl. V takovém případě by čisticí proces neprobíhal.

odtok dřezu
Fotografie: Pixabay

Dřez nechte potravinářskou fólií přikrytý alespoň hodinu, ale nejlépe přes celou noc. Následně fólii odstraňte a dřez opláchněte čistou vodou. S odstraňováním zbytků kyseliny citronové si dejte obzvlášť záležet, jinak by výsledky nebyly tak uspokojivé. Nakonec pomocí měkkého hadříku nebo papírového ubrousku utřete dřez dosucha.

Vyleštěte nerezový dřez pomocí oleje

Pokud chcete dosáhnout ještě lepšího výsledku, nakapejte pár kapek olivového oleje na papírový ubrousek. Pomocí takto připraveného ubrousku povrch dřezu krouživými pohyby hezky vyleštěte. Nejenže bude dřez zářivě čistý, ale nebudou se na něm tak snadno usazovat nové nečistoty. Nakonec povrch otřete suchým hadříkem. Takto budete mít dřez během chvilky zářivě lesklý a dokonale čistý.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]