Čím déle se odstranění vodního kamene v záchodě odkládá, tím nevzhledněji se zbarví

Fotografie: Depositphotos

Pokud se na dně vaší toalety objevují hnědé nebo černé skvrny, kterých se nemůžete zbavit, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Za chvíli máte po problému a úklid hotový. 

Vlivem vápence obsaženého ve vodě se mohou na dně toalety nebo po vnitřních stranách mísy objevovat hnědé nebo černé skvrny. Usazeniny vodního kamene na sebe vážou další nečistoty, které tyto usazeniny nevzhledně zabarví. Nemusíte kupovat drahé speciální čisticí prostředky, abyste své toaletě vrátili původní vzhled. Díky tomuto jednoduchému triku bude vaše toaleta během minuty opět dokonale čistá. Nahraďte chemické přípravky touto přírodní surovinou. Ušetříte tak nejen své peníze, ale i životní prostředí.

Zbavte se usazenin vodního kamene

Abyste odstranili usazeniny vodního kamene ve své toaletě, použijte k jejímu čištění bílý ocet a jedlou sodu. Obě tyto suroviny mají antibakteriální a bělicí vlastnosti, které oceníte zvláště při úklidu koupelny. Stačí vám tyto dvě suroviny z vaší kuchyně a vaše koupelna bude opět zářivě čistá bez jakýchkoliv nevzhledných skvrn a nečistot. Vyzkoušejte tento jednoduchý postup a vyčistěte záchodovou místu octem a jedlou sodou.

Jak vyčistit skvrny v toaletě

Pro opravdu efektivní vyčištění skvrn uvnitř záchodové mísy nejprve vypusťte co nejvíce vody ze záchodu. Zastavte tedy přívod vody, spláchněte a pomocí záchodové štětky vodu ještě vyšťouchejte. V míse vám tak zbyde jen minimum vody. Jedlou sodu smíchejte s vodou tak, aby vám vznikla pasta, a naneste tuto pastu na stěny záchodové mísy. Několik hodin nechte jedlou sodu na stěnách toalety působit a následně kartáčem vydrhněte zbytek nečistot.

Nakonec bílým octem přelijte stěny záchodové mísy a opět nechte alespoň 2 hodiny působit. Pomocí vlhčeného hadříku záchodovou mísu doleštěte a nakonec spláchněte. Všechny nečistoty budou pryč a váš záchod bude dokonale čistý a zářivě lesklý. V případě potřeby postup opakujte.

mytí záchodové mísy
Fotografie: Freepik

Další způsob čištění toalety

Usazeniny vodního kamene můžete rychle a účinně odstranit například pomocí brusného papíru. Podle míry znečištění zvolte vhodnou hrubost brusného papíru. Postupujte při broušení velmi opatrně, abyste nepoškodili povrch záchodové mísy. K vyčištění toalety můžete také použít hliněný kámen. Jednoduše namočte houbu do hliněného kamene a vody a stěny záchodové mísy vydrhněte. Hliněný kámen je skvělý přípravek pro vyčištění mnoha povrchů ve vaší domácnosti.

Zdroj: Eleganzaplus

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]