Výhody pokojových rostlin, o kterých nemá skoro nikdo zdání

Fotografie: Freepik

Do domu i bytu neodmyslitelně patří květiny. Pokojové rostliny dodávají domácnosti na útulnosti. A nejen to. Přečtěte si, které rostliny jsou vhodné do bytu a jaké jsou jejich výhody.

Mít v bytě rostliny má hned několik výhod. Vybírat můžete z nepřeberného množství květin. Některé jsou vhodné do ložnice, jiné spíše do koupelny, kde je vlhko. Víte, které pokojové rostliny by u vás doma rozhodně neměli chybět? Pokud se nemůžete rozhodnout, které do svého bytu pořídit, přinášíme vám typy na ty nejlepší. Prozradíme i jejich užitečné vlastnosti.

Fialka pomáhá relaxovat

Africká fialka, jejíž lístky jsou většinou fialové, stimuluje adrenalin. Výsledkem toho je zvýšená hladina energie a zvýšený tok kyslíku do mozku. Právě tyto procesy lidského těla nám pomáhají relaxovat. Pokud vás trápí suché prostředí, je ideální pořídit si bostonské kapradiny. Tyto rostliny nahradí drahé regulátory vlhkosti. Kapradí totiž uvolňuje vlhkost takzvanou transpirací. Jde o proces, během něhož se voda odpařuje z povrchu listů do vzduchu.

Fotografie: Pixabay

V případě, že sháníte rostlinu, která bude nejen krásná na pohled, ale také pomůže, pokud bude potřeba, vyberte aloe vera. Tato rostlina byla ve starověkém Egyptě označovaná jako rostlina nesmrtelnosti. Od pradávna je používaná k urychlení hojení ran. V dnešní době je populární používat mízu z jejich listů k úlevě od bolesti při popáleninách. Tento přírodní lék na popáleniny opravdu skvěle funguje.

Pro inspiraci je skvělá rostlina Croton

Sháníte inspiraci? Pak je pro vás jako dělaná tato rostlina s nádherně barevnými listy. Kroton je třeba pěstovat na dostatečně světlém místě, kde není průvan. Tato květina, jež vám dodá kreativitu, totiž nemá ráda stín a průvan. Ideální teplota na pěstování je 16 a více stupňů. Zajímavá je pavoučí rostlina, který snižuje riziko alergií a zbavuje výtoku z nosu, který se objeví kvůli prachu. Její listy totiž absorbují alergeny a za pouhé dva dny zbaví místnost 90 % toxinů.

Fotografie: Pixabay

Nejlepší čistič vzduchu je anglický břečťan. Právě tato květina totiž velmi dobře absorbuje formaldehyd. Pokud máte v bytě takovou rostlinu, buďte si jisti, že vzduch, který dýcháte, je čistý, a tudíž i zdravý. Snazší ranní probouzení vám zajistí Aglaonema s nádhernými červeně zbarvenými listy. Barevnost listů zvyšuje chuť k jídlu a také dodává energii. Ideální je umístit ji do koupelny. Vaši pozornost pak nejvíce zlepší bambus.

Zdroj: GardeningKnowHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]