Vykouzlit skutečnou relaxační, pohodovou atmosféru, která se váže k Vánocům, nemusí být tak složité. Ovšem není nutné s touto atmosférou čekat pouze na Vánoce. Klidně si jí můžete zprostředkovat u vás doma i kdykoliv jindy, během celého roku. Vřelá, pohodlná a uvolněná atmosféra, kterou vytváříme doma se ihned promítne do nálady všech členů rodiny.
Nicméně právě v tomto období, kdy se dny krátí a my trávíme více času doma, než venku, je vhodné vytvořit pohodu. Přinášíme tipy, jak na to.
Dekorace
V podstatě lze použít jakékoliv dekorace, které se hodí do daného období. Chcete-li již vytvořit atmosféru Vánoc, pak použijte dekorace tohoto charakteru. Nebo neutrální zimní dekorace, které vám vydrží klidně až do jara. K dekoracím patří i ty textilní – různé chlupatiny, kožešiny, pletené či háčkované deky, hřejivé přehozy, polštářky, koberečky.
Osvětlení
Nejen k Vánocům, ale i zimní pohodové atmosféře patří různá světýlka. Lucerničky, svíčky, světelné řetězy. I ty vám vydrží klidně do jara. Zdobit mohou čelo postele, okenní parapety, toaletní stoleček, poličku nebo prázdný kout v místnosti. Přihodit můžete i proutěný koš s polínky – nevadí, že nemáte krb a bydlíte v paneláku. Jako dekorace poslouží výtečně, dřevo navíc úžasně voní, což umocní ještě více pohodu a plamínky s praskáním polínek si můžete pustit jako kulisu z youtube.
Vůně
Jestli něco ovlivňuje atmosféru v místnosti a náladu, pak je to vůně. S pečením nemusíte čekat na poslední chvíli. Klidně si upečte skvělé koláče nebo oblíbenou nedělní bábovku, třeba ve středu. Nic neprovoní domácnost lépe, než pečení. Toho můžete využít i tehdy, pokud žádné cukroví z časových nebo jiných důvodů na Vánoce nepečete. Vůni lze umocnit ještě i rozmístěním koření po domácnosti. Sušené plátky pomerančů se skořicí či vanilkový lusk. Pohodovou atmosféru tak můžete mít nejen v prosinci, ale klidně od listopadu do února či března, než interiér přeměníte na jarní.
Obrázky: pixabay.com