Jak zařídit námořnický styl bydlení? Stačí dekorace, pár nápadů a zvuková kulisa

Patříte k milovníkům moře a romantiky na vlnách? Pak vás určitě zaujme námořnický styl bydlení. Klidně si tuto atmosféru můžete dopřát i na souši. Vybavte si interiér tak, aby vykouzlil vzpomínky na léto strávené u moře, a přitom se vám i skvěle bydlelo.

Už jste někdy byli na výletní lodi či houseboatu a zažili jste pocit, že právě to je to pravé ořechové? Námořnická atmosféra, vůně soli a dálek? Klidně si tyto pocity můžete dopřát i u vás doma, ačkoliv bydlíte v paneláku. Přinášíme pár tipů, jak na námořnický styl bydlení.

Rozvlňte stěny

Buď si můžete koupit fototapetu moře, což je ta nejjednodušší možnost. Pokud chcete být více originální, zkuste váleček nebo štětec a namalujte si na bílou stěnu světle modré vlny. Mořskou tématiku nemusíte dávat pouze na stěny, ale klidně i strop. Případně stěny opatřete obrazy moře, majáků, podmořského života. Místo vln lze vyzkoušet jednodušší malbu, a to modro bílé pruhy. Modrá a bílá je barvou námořníků. Na to při zařizování myslete. Dalším prvkem je dřevo, které má blahodárný vliv na lidskou psychiku, ostatně jako všechny přírodní materiály.

Lodní kajuta

Pokud si netroufáte proměnit váš obývák v lodní kajutu, klidně si vyhrajte s menším prostorem – třeba pracovnou. Stačí lodní kufr, velká truhla, námořnické oblečení na stěně či záchranný kruh, kotva a jiné dekorace s touto tématikou. Dekorace si můžete snadno vyrobit. Stačí prázdné láhve od rumu, které budou sloužit jako svícny. Na poličky umístěte kamínky, mušle, písek do mističky. Pokud jste opravdový fanoušek, poohlédněte se na internetu po kormidlu, dřevořezbách a zbytcích z rozebraných lodí.

Šumění moře

Mimo to, že si své bydlení originálně vyzdobíte, můžete pravou mořskou atmosféru umocnit i zvuky oceánu, které mají navíc i terapeutické účinky. Zvuk moře může být skvělou zvukovou kulisou před spaním nebo během relaxace.

Obrázek: pixabay.com