Zařizujeme koupelnu pro děti aneb co by v ní rozhodně nemělo chybět

Domácnost, kterou obývají také děti, poznáte na první pohled. Je barevnější, veselá, hravá a přizpůsobená i po bezpečnostní stránce. Mohou to být protiskluzové koberečky, kreativní zarážky do dveří, vtipné ochranné kryty na ostré hrany nábytku a další. Kreativně není vybaven pouze pokojíček, ale i další místnosti, včetně koupelny.

Mimo jiné může být koupelna pro děti bez bezpečnostních prvků i riziková. Pojďme se nyní společně podívat, jak zařídit koupelnu, kterou používají i děti.

Protiskluzový kobereček

Jednou z věcí, která by v koupelně neměla chybět, je protiskluzový kobereček. Když dítě vyleze ze sprchy nebo vany, je vhodné, aby si mělo na co stoupnout a mokrá nožka se mu nesmykla po podlaze. Kobereček navíc i zahřeje.

Madla

Madla jsou pro malé děti nutností. Zvlášť, pokud se koupou ve velké vaně. Vhod přijdou i ve sprchovém koutu. Do sprchového koutu je vhodné na podlahu umístit měkkou silikonovou podložku i madla.

Termobaterie

Ačkoliv jde o finančně náročnější doplněk koupelny, vrátí se vám investice brzy na úspoře vody, ale oceníte je především v otázkách bezpečnosti. Termobaterie mají chytrý ventil, který zabrání přitékání horké vody. Teplota vody je obvykle v bateriích nastavená na 38 stupňů, ale lze podle potřeby regulovat. To je velká výhoda pro rodiny s malými dětmi, kde hrozí opaření při samostatné manipulaci. Mimo ochrany proti opaření dětí mají tyto baterie výhodu, že ušetříte energii vydanou na ohřev.

Veselý design

Atmosféru v koupelně určují z velké míry obklady a dlažba. Vhodné jsou světlejší barvy, které lze doplnit zajímavým dekorem. Hezky vypadají květiny, mořská tématika, ale i geometrické obrazce. Jestliže máte obavu z toho, že vás za 10 let kytičky omrzí a budou i již vašim odrostlým dětem připadat infantilní, dejte přednost něčemu neutrálnímu. Interiér pak lehce oživíte pomocí veselých dekorací a barevných ručníků.

Doplňky

Malé děti nedosáhnou na věšák s ručníky, který bude namontován do výšky pro dospělé, nezapomeňte tedy pro děti připevnit věšáky tak, aby na ně bez problému dosáhly.

Vhodný je i schůdek s protiskluzovou úpravou, aby si dítě mohlo v umývadle umýt ruce či zoubky.

Do sprchového koutu připevněte tyč s posuvným držákem. Ten umožní nastavit sprchu do požadované výšky.

Dekorace

Koupelna by měla být veselá, hravá a děti by se v ní měly cítit příjemně. Pokud jste zvolili umírněnou dlažbu a obklady, máte nyní prostor pro kreativitu. Různobarevné ručníky, žínky ve tvaru zvířátek, pestrý kobereček, kreativní háčky na ručníky, zajímavé kelímky a kartáčky na zuby, barevný koupelnový závěs, obrázky na stěně, dekorativní nádoby na kosmetiku, omyvatelné nálepky na kachličky. Možnosti jak rozveselit koupelnu existuje nespočet.

Obrázky: wearefound, pinterest