Velikonoce jsou zpět: Ozdobená okna signalizují, že koledníci jsou vítáni. Nemusí se jednat o drahé dekorace

Fotografie: Ing.Mgr.Jozef Kotulič / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Velikonoce jsou oblíbeným svátkem jara. Kromě generálního úklidu se můžete kreativně vyřádit a vyzdobit celou domácnost. Tyto dekorace váš domov skvěle vyzdobí.

Nemusíte kupovat drahé dekorace z obchodů, abyste ve svém domově navodili příjemnou jarní atmosféru. Dokonalé dekorace si můžete za pár korun vyrobit i doma. Stačí vám k tomu jen trocha přírodního materiálu a trocha vašeho času. Můžete si tak zpříjemnit upršené dny nebo dlouhé večery. Díky těmto doplňkům bude vaše domácnost připomínat svěží jarní zahradu připravenou vykvést. Zútulněte svou domácnost i vy a vyzkoušejte tyto triky.

Jak připravit domácnost na Velikonoce

Abyste svému domovu dodali pořádnou dávku energie, je potřeba zajistit co největší přísun denního světla. Toho dosáhnete důkladným umytím oken a parapetů. Nejenže pohled z umytých oken je mnohem příjemnější, ale denní světlo tak prozáří celý prostor kolem vás a vy sami z něj načerpáte extra dávku energie. Čím čistší okno je, tím lépe světlo do místností prostupuje. Dostatek světla a čerstvého vzduchu kromě zdraví pozitivně ovlivní i náladu všech členů v domácnosti. Pokud máte nad okny garnýže, můžete na ně pověsit klasické bílé závěsy nebo dekorativní závěsy s květinovými prvky.

Vsaďte na jarní barvy

Neutrální barvy snadno oživíte barevnými doplňky a dotvoříte celkovou atmosféru. Tlumenější a přírodní barvy, zejména pak béžová a hnědá, se pro jarní design hodí perfektně. Takové odstíny snadno oživíte výraznými dekoracemi s jasnými barvami. Bát se nemusíte zářivě žluté, růžové, červené, fialové ani zelené. Představte si barvy jara a naplňte jimi svůj dům.

Vhodné rostliny na parapet

Správně zvolenými rostlinami na parapetu můžete podtrhnout celkový vzhled a atmosféru v místnosti. Čerstvé květiny jsou v tomto případě vašimi nejlepšími spojenci a dokážou celý prostor kolem vás nejen zútulnit, ale i oživit. V jarních měsících by na parapetech rozhodně neměly chybět tulipány, hyacinty a narcisy. Skvěle se vyjímají i řezané květiny ve váze. Pomocí praktických triků můžete jejich životnost co nejvíc prodloužit a užít si pohled i na vázanou kytici.

Fotografie: Depositphotos

Vhodné velikonoční dekorace

Ať už se rozhodnete vyzdobit parapet, zádveří nebo prostor kolem vstupu do domu, můžete k tomu využít téměř jakékoliv pomůcky. Jarní barvy a dekorace se skvěle vyjímají v košíčkách a bedýnkách. Vyrobit si ale můžete i květinové věnce z travin, kvítí nebo vrbového proutí a dalších větviček. Můžete také projít své staré věci a vymyslet vhodný způsob jejich recyklace jako jarní dekorace.

Zdroj: Deccoria

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]