Jednoduché vylepšováky za pár korun pro vaši kuchyň, které z ní vytvoří útulné a zároveň efektivní místo

Fotografie: Freepik

Toužíte po útulné kuchyni, která je komfortním a zároveň praktickým místem? Držte se těchto jednoduchých vychytávek a přesně taková vaše kuchyň bude.

Říká se, že kuchyň je srdcem domova, a toto rčení skutečně není od pravdy daleko. V kuchyni totiž trávíme podstatnou část dne, a proto by měla být příjemná, útulná a zároveň také praktická. Jak ale skloubit všechny tyto vlastnosti tak, aby bylo vše po ruce a zároveň ve stylovém a komfortním designu? Je to jednodušší, než se zdá, a napomůže vám k tomu několik praktických vychytávek.

Fotografie: Freepik

Dodejte celé místnosti více světla

Světlo je pro celou kuchyň velmi důležité, a proto by vaše pracovní plocha měla být vždy řádně osvětlená. Toho však lze dosáhnout i jinak než pouze obyčejným stropním lustrem. Použít totiž můžete také designové světelné pásky, které jednoduše umístíte tam, kde je potřeba. Kromě dokonalého nasvícení dodají celé místnosti velmi nadčasový vzhled. Také si můžete vybrat z celé škály barev, a to přímo podle vašeho gusta.

Nainstalujte úchytky skříněk

Úchytky a madla jsou skvělým příkladem, jak lze kuchyni dodat nový styl a zároveň jí také přidat na praktičnosti. Stačí jednoduše nakoupit ty, které se vám líbí, a na jejich instalaci nemusíte být ani příliš velký kutil. Vezmete jenom šroubovák, pár šroubů a máte hotovo. Takto je navíc můžete kdykoliv vyměnit nebo zrenovovat, a pokaždé tak své kuchyni vdechnout novou energii.

Udržujte pořádek

Zní to možná až příliš jednoduše, ale pořádek v kuchyni je jedním z nejefektivnějších způsobů, díky kterým se v této místnosti budete cítit dobře a vše potřebné budete mít vždy pohodlně k dispozici. Stačí si tedy utřídit jednotlivé skřínky a šuplíky a každé kuchyňské potřebě věnovat speciální místo. Díky tomu budete vždy vědět, kde co je, a nebudete zbytečně stresovat, že něco nemůžete najít.

Nový nátěr pro nový styl

Pokud vás již vaše kuchyně v podstatě přestala bavit a máte v plánu změnu jejího designu, nemusíte hned utrácet tisíce korun za zcela nové vybavení. Možná by totiž stačilo požít pouze nový nátěr. Ten poté nanesete na kuchyňský nábytek a podle vlastní představy dotvoříte celkový styl kuchyně pomocí malých doplňků. Vybrat si můžete z nesčetného množství barev, ale nabízí se také speciální glazury, které po natření připomínají dřevo, leštěný beton, mramor nebo jiné materiály.

Fotografie: Freepik

Vneste do kuchyně život pomocí rostlin

Rostliny jsou skvělým prvkem, který dokáže každou místnost dokonale oživit a dotvořit její celkový design. Důležité je však zvolit ty, které přežijí kuchyňské podmínky v podobě změn teplot, výparů a specifického slunečního záření. Některé druhy jsou však kromě vzhledu také prospěšnými a mohou napomáhat k čištění vzduchu nebo k absorpci škodlivých látek. Sáhnout můžete také po sazených bylinkách, které své využití v kuchyni jistě najdou.

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]