Podkrovní byt v industriálním stylu zaujme svým interiérem a fascinujícím výhledem do okolí

Pojďte s námi zavítat na exkurzi a prohlédněte si podkrovní byt v kanadském Montrealu, který se nachází v nejvyšší budově města. Majitelům tak poskytuje přímo fascinující výhled do okolí a také dostatek slunečních paprsků v případě příznivého počasí.

Exteriér v anglickém stylu

Při pohledu na budovu zvenku se vám tak trochu bude zdát, že se nacházíte v Anglii. Červené cihlové zdi anglický styl dost připomínají. Dům se nezdá být ničím zvláštní, má čtyři patra, točité schody a velkou terasu na střeše, která právě náleží obdivovanému bytu v podkroví. Tato nemovitost si s sebou nese i kus historie. Její základy byly postaveny již v roce 1913. Zdánlivě nenápadná fasáda však skrývá netušené tajemství v podobě překrásného moderního interiéru.

Ohromující místnosti

Přímo do bytu vás zavede několik kovových schodů. Po otevření vstupních dveří se záhy ocitnete ve velice příjemném prostředí, kde je všechno pečlivě uspořádané. Přivítá vás jídelní kout, který pojme až šest strávníků. Nábytek je zde veselých barev a je zachován jakýsi přírodní ráz materiálů. Dominuje především dřevo a cihly, které jsou svou strukturou i odstínem na zdích zcela přiznané. Působí to velice útulně.

Převládajícímu barvami je bílá, hnědá a červená. Hned těsně vedle jídelního koutu se nachází pracovní prostor, který poskytne dostatek světla, které sem proudí z velkých oken. Všechny místnosti jsou propojené, což dodává dojem velkého prostoru. Kuchyň a obývací pokoj na jídelnu přirozeně navazují.

Jednoduchá kuchyňská linka a moderní obývák

Kuchyňská linka je velice prostě zařízená, avšak kulinářský nadšenec zde najde všechny moderní spotřebiče. Dá se říct, že prostor kuchyně je velice minimalistický.

Nic zde nepřebývá, ale ani nechybí. Převládající barvou této místnosti je šedá v lesku a světle hnědá, což si designově koresponduje.

Odpočinková místnost v podobě obývacího pokoje se nachází až na konci propojeného interiéru. Sedačka je zvolená ve světle šedé barvě a židle s konferenčním stolem jsou zase bílé.

Tento odstín je skvělým kontrastem vůči rudě zbarveným cihlám na zdích. Celkově tato relaxační zóna působí uklidňujícím dojmem, což asi plní svůj účel.

Designová koupelna a pohodově vyhlížející ložnice

Z obýváku se pozvolna dostáváme ke koupelně s toaletou. Na této místnosti si designéři nechali záležet. Skvěle ladící odstíny černé a bílé působí obzvlášť moderně. Linie jsou jednoduché a o to více přitažlivé. Ložnice je opět velice jednoduše zařízena, přesto však vyhlíží pohodlně a pohodově. Místnost zcela jistě poskytne tolik vytoužený odpočinek. Tento krásný dům se nyní prodává za 498 000 dolarů.

Fotografie: Cassiana Boppa / Sothebyho

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]