Vyřešit venkovní osvětlení lze často i tou nejjednodušší formou

Máte terasu, pergolu, altán, nebo třeba dvorek, kde se setkáváte s přáteli? Potom je třeba řešit venkovní osvětlení, abyste zde mohli trávit čas i po setmění. Řada lidí jde cestou zbytečně složitých věcí, které stojí čas i peníze. Ukážeme vám, že to nejlepší je často úplně obyčejné, nenáročné, ale vždy stoprocentně vyhovující.

Stačí obyčejný kabel a žárovky

Jako první si ukážeme jedno z nejjednodušších řešení, které se může na vaši terasu hodit. Postačí kabel, pár žárovek a světla je více než dost. Při této realizaci dejte pozor na bezpečnost, hlavně v době deště a vlhkého počasí. Za teplých suchých letních dnů jde o skvělé řešení.

Zkuste světelné řetězy

Těmi zdobíte své balkony a terasy především v zimě, v době Vánoc. Po nich je tam můžete nechat, klidně do léta. Až bude šero, tak je můžete rozsvítit a váš balkon nebo jiný prostor bude zase plný světla, na kterém můžete i delší dobu trávit čas.

Lampy a louče jsou velkým hitem

Další možností jsou různé lampy a louče. Ty mají hned dvě klíčové výhody. Nepotřebujete k nim elektřinu. Řada lamp totiž využívá solární panel a dále baterii, která se přes den nabije. U louče vám zase stačí jenom trocha správného paliva a potom už jenom sirky, kterými zapálíte knot.

Nebojte se ani barev

Když jsme zmínili vánoční světelné řetězy, tak co se této možnosti stále držet, ale zkusit i barvy? Jednat se může jak o variantu klasických řetězů, kde lze barvy přepínat, tak se může jednat také o variantu populárních LED pásků, které dávno nemusí svítit jenom bílou barvou.

Pomoci v osvětlení mohou i papírové koule

Pokud chcete inovovat úplně první nápad s využitím žárovek, tak samozřejmě můžete. V takovém případě použijte papírové koule, které u žárovek poslouží jako dekorace i stínítko. Jenom pozor na výkon žárovky a na teplo, které vydává. Mohlo by dojít k požáru.

Populární řetězová světla

Ne vždy je třeba něco vyrábět, když si to můžete koupit. To co vám bude vyhovovat, jako venkovní osvětlení jste jistě viděli třeba u řady restaurací. Jedná se o takzvaná řetězová světla, která stačí koupit, pověsit, zapojit a světla bude více než dost.

A co obyčejná svíčka?

Ne vždy je nutné řešit venkovní osvětlení jenom moderními formami a variantami. Klidně může být dobrou volbou i něco podstatně jednoduššího a běžného. Co máme na mysli? Třeba několik obyčejných svíček. I ty poskytnou dostatek světla, stejně jako mohou také chránit proti komárům a jinému obtěžujícímu hmyzu.

Fotografie: Getty Images, Instagram

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]