Drobné úpravy domácnosti dokáží velké věci. Zútulněte si domov svépomocí

Fotografie: Pexels

Každý byt si čas od času zaslouží malou rekonstrukci. Máme pro vás pár jednoduchých rad, díky kterým bude váš byt působit útulněji. Rychle, levně a bez pomoci další osoby.

Ať už se snažíme svůj byt prodat, nebo prostě jen chceme žít v útulnějším prostředí, bude se nám pár následujících rad ohledně rekonstrukce bytu hodit. Rekonstrukce vždy nemusí být obsáhlá ani časově a finančně náročná. Stačí pár drobných úprav a váš byt bude vypadat jako po zásahu odborníka. Zaujmete tím nejen potencionální kupce, ale i zvědavou sousedku.

Nebojte se zrcadel a zaměřte se na okna

Může se to zdát neobvyklé, ale odborníci na interiérový design se shodují, že zrcadlo přidává místnosti nejen prostor, ale také potřebný styl. Díky zrcadlu prostor působí větší a jasnější. Omezuje se tím náš pocit stísněnosti. Pozornost ale věnujte také závěsům. Ty volte v moderním a svěžím designu. Také díky nim bude prostor působit vzdušnějším dojmem. Záclony vybírejte tak, aby odpovídaly délce koberce.

Fotografie: Pexels

Zavěste je až ke stropu, použití garnýží, které jsou přímo u horní části okenního rámu, se v moderním interiérovém designu nedoporučuje. Docílíme tím toho, že místnost bude vypadat vyšší. Velký vliv na celkový dojem z místnosti mají také koberce. Nejlepším řešením je vybírat takové, které se hodí k našemu nábytku. V obývacím pokoji mnohem lépe než malý koberec působí koberec velký. Umístěte ho tak, aby dosahoval minimálně k přední části vaší pohovky.

Zaměřte se na detaily

Velmi často se v našem obývacím pokoji, který je středem celého bytu, vyskytují úložné prostory ve formě polic nebo dokonce celých knihoven. Důležitým interiérovým prvkem je jejich organizace.

V knihovně velmi dobře působí malé dekorační předměty, ale nesmí jich být moc. Zajímavým efektem také je, pokud nemáme všechny knihy uspořádány stejným způsobem. Náš osobitý styl tohoto srovnání dává místnosti styl a zároveň ji charakterizuje. 

Fotografie: Pexels

Do koupelny je ideálním řešením jednobarevné provedení. K čistému a útulném designu nám dopomohou obyčejné bílé ručníky. Je také zapotřebí ji stále udržovat čistou. Právě v koupelně nebudí dobrý dojem špinavé nebo ošoupané stěny. Pozornost věnujte také zápachu. Problém ale může být také opačný – příliš velké množství vonných produktů vašemu domovu spíše uškodí. Mnohem lepšího efektu dosáhneme, pokud ke vchodu nebo na stůl v obývacím pokoji umístíme mísu se sušenkami nebo čokoládou.

Zdroj: Redakce