Rýže nemá své místo pouze na talíři. Zrnka umístěná v rohu místnosti osvěží vzduch v domácnosti

Fotografie: BydlímeÚtulně

Rýži můžete využít jako pomocníka nejen v kuchyni. Můžete ji pro její vynikající vlastnosti pohlcovat velké množství vody využít v celé domácnosti. Vyzkoušejte tento geniální trik.

Mezi nejčastější problémy, se kterými se můžete ve své domácnosti potýkat, jsou přílišná vlhkost v místnostech a nepříjemné zápachy, jichž se nelze snadno zbavit. Oba tyto problémy jsou nepříjemné, a navíc mohou způsobovat spoustu dalších problémů. S oběma problémy naráz vám však může pomoci obyčejná rýže. Bez větší námahy se tak můžete snadno a efektivně zbavit obou těchto nepříjemných problémů.

Rýže jako osvěžovač vzduchu

Nejenže je rýže lahodnou přílohou, ale díky svým specifickým vlastnostem z ní můžete vyrobit přírodní osvěžovač vzduchu, který vám pomůže jak s odstraněním nepříjemných pachů, tak i s pohlcením přebytečné vlhkosti. Během chvilky tak vyřešíte dva nejpalčivější problémy, s nimiž se potýká většina domácností především v zimních měsících. Provoňte a osvěžte svou domácnost pomocí tohoto geniálního triku.

K výrobě osvěžovače vzduchu vám postačí jen pár surovin

Nemusíte utrácet peníze za drahé osvěžovače vzduchu nebo pohlcovače vlhkosti. Snadno za vás tyto problémy vyřeší sklenice s rýží. K výrobě tohoto dokonalého přírodního pohlcovače vlhkosti a pachů si připravte skleněnou nádobu nebo zavařovací sklenici, jakoukoliv rýži a pár kapek oblíbeného esenciálního oleje, který provoní celou vaši domácnost.

Jak vyrobit přírodní osvěžovač vzduchu z rýže

Tento dokonalý přírodní osvěžovač vzduchu bez jakékoliv chemie se skvěle hodí do domácností s malými dětmi nebo domácími mazlíčky, kde hrozí velké riziko otravy nebezpečnými chemikáliemi. Abyste si tento osvěžovač bez chemie vyrobili, naplňte připravenou skleněnou nádobu rýží a přidejte 10–20 kapek oblíbeného esenciálního oleje. Skvěle se k tomuto účelu hodí citrusová vůně.

zrnka rýže na stole
Fotografie: Pixabay

Takto naplněnou sklenici uzavřete víkem a pořádně jí zatřepejte, aby se olej rovnoměrně rozprostřel na všechna zrnka rýže. Následně víko ze sklenice odstraňte, otvor sklenice překryjte pomocí gázy nebo šátku a zajistěte na hrdle sklenice pomocí gumičky. Jakmile začne vůně ze sklenice slábnout, můžete jí opět zatřepat, aby se vonné esence uvolnily, nebo přidat další kapky oleje. Takto připravený osvěžovač můžete umístit do jakékoliv místnosti nebo skříně a vydrží vám až několik měsíců.

Zdroj: Novi

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]