Podomácku vyrobené mýdlo z aloe vera šetří peníze a navíc přirozeně hydratuje pokožku

Fotografie: Rae Allen / Creative Commons / Attribution 2.0

Pokud patříte mezi kreativní tvůrce, můžete vyzkoušet tento jednoduchý trik a vyrobit si vlastní mýdlo z aloe vera plné prospěšných látek a blahodárných účinků.

Známé jsou vynikající uklidňující vlastnosti listů aloe vera, které dokážou uklidnit podrážděnou i popálenou pokožku. Gel obsažený v listech můžete využít ke zklidnění popálené pokožky sluncem nebo jiných popálenin. Skvěle se aloe vera hodí i k ošetření aknózní pleti nebo k odstranění vrásek a dalších pleťových nedokonalostí. Mýdlo z aloe vera oceníte, zvláště pokud trpíte na problematickou a mastnou pleť. Díky tomuto mýdlu zbavíte svou pleť všech nedokonalostí a ulevíte si i od případné bolesti.

Výhody vlastnoručně vyrobeného mýdla z aloe vera

Aknózní pleť může být obrovským problémem. Nejenže nepůsobí příliš dobře na vaše sebevědomí, ale také může být doprovázena dalšími zdravotními komplikacemi, jako je zarudnutí kůže, svědění nebo pálení pokožky aj. Abyste svou pleť uzdravili, čeká vás nejspíš dlouhá cesta. Celému ozdravnému procesu však můžete napomoci díky mýdlu z aloe vera. Listy této rostliny obsahují protizánětlivé a antiseptické látky, které dokážou bojovat proti bakteriím na vaší pleti.

Kromě ošetření aknózní pleti aloe vera skvěle brání před tvorbou vrásek a mimických linek. Aloe dokáže v těle člověka spustit tvorbu kolagenu, díky němuž se kůže stává pružnější a zářivější. Gel z těchto listů tak zpevní vaši pokožku a na pohled rozzáří celý váš vzhled. Díky tomu budete vypadat mnohem mladší a svěžejší. Jelikož je gel v listech tvořen z 98 % vodou, slouží také jako výborný prostředek pro hydrataci celé vaší pokožky.

Jak si mýdlo z aloe vera vyrobit

Abyste dosáhli co nejlepších účinků, nejlepší je použít k výrobě tohoto mýdla vlastní aloe vera, nebo ho koupit z co nejkvalitnějšího ekologického zdroje. Důležitá je také kvalita dalších surovin, která ovlivní výsledné vlastnosti vašeho mýdla. Pokud použijete bio a ekologické suroviny, budete mít zaručeno, že se ve vašem produktu nenacházejí žádné nebezpečné látky, jež by vám mohly ve výsledku jen uškodit. K přípravě mýdla si připravte gel ze 4 listů aloe vera, půl hrnku olivového oleje, 250 g glycerinového mýdla, 5 kapek levandulového oleje a 4 lžíce medu.

aloe vera dužina
Fotografie: Pixabay

Postup přípravy mýdla

Do hrnce dejte 250 g mýdla a zahřívejte ho ve vodní lázni, dokud se nerozpustí. Dále k mýdlu přidejte levandulový olej, med a gel z listů aloe vera. Ve vedlejším hrnci mírně zahřejte olivový olej a nakonec ho přidejte ke zbylým surovinám. Směs míchejte, dokud vám nevznikne hustý přípravek. Připravenou směs nakonec nalijte do formy, kterou dáte chladit na celý den do lednice.

Jak mýdlo z aloe vera používat

Jakmile směs ve formě ztuhne, máte mýdlo připravené k použití. Podle doporučení používejte toto mýdlo na mastnou nebo smíšenou pleť dvakrát denně. Ideálně ho tedy nanášejte ráno a večer na navlhčenou pleť. Jelikož je aloe vera citlivé na sluneční záření, nedoporučuje se použití tohoto mýdla bezprostředně před pobytem na slunci. Stejně tak by ho neměli používat ani lidé s alergií na latex.

Zdroj: Eleganzaplus

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]