Výstřední bydlení, které doslova vyráží dech. Interiér zvenku obyčejného domu spatřil světlo světa

Fotografie: S vědomím RightMove

Zvenku možná starý a obyčejný dům, ale uvnitř pro někoho kýč, pro někoho království. Řeč je o domu, kterému se často říká fialka.

Na první pohled se jedná o starý dům, který se nachází ve Velké Británii. Jeho vnitřek však skrývá docela velké tajemství, jež možná neosloví ty z vás, kteří nejste příznivci pestrých barev. Jediné náznaky pestrých barev na vnějšku jsou možná květy šeříků. Uvnitř je totiž vše fialové, a to doslova. Od koberečků až po čalounění je tento dům poctou fialové – možná jste takové množství fialové barvy nikdy neviděli.

Fialový kýč, nebo pestré království?

Pro někoho možná bude interiér domu opravdu přehnaný. Dům byl však před několika lety nabídnut k prodeji za téměř 500 000 eur (dnes více než 12 milionů korun) a byl ihned prodán. A nejen to. Zveřejněné fotografie interiéru vzbudily na internetu rozruch, a dům se tak stal virálním. Lidé z celého světa byli v šoku a našli se mezi nimi příznivci i odpůrci takto upraveného vnitřku. Dnes ale bohužel není známo, zda je dům pořád ve stejně fialovém stavu.

Fotografie: S vědomím RightMove

Zvenčí by nikdo nepoznal, co se za obyčejnými bílými zdmi skrývá. Dům obsahuje čtyři velké ložnice, menší kuchyň, velkou koupelnu s vanou, dva velké obývací pokoje a jídelnu společně s další ložnicí. Vše je ale opravdu fialové. A to včetně zdí, světel, židlí i gaučů. Interiér je protkaný bílými doplňky. Součástí domu je i velká zahrada, kde však kromě dalších šeříkových květů žádnou fialovou nenajdete.

Proč zrovna fialová?

Mnoho lidí v internetové diskuzi pod fotografiemi kladlo otázku: „Proč zrovna fialová?“ Někomu to možná přijde dost kýčovité, ale v Evropě v době římských císařů byly všechny odstíny fialové široce využívány. Je to také barva, která je často nejvíce spojována s královskou hodností. Dodnes ji dokonce používá britská královská rodina. Dnes je ale i v Americe i v Evropě fialová spojována s marnivostí, extravagancí a individualismem.

Fotografie: S vědomím RightMove

Dokonce i mezi sedmi hlavními hříchy představuje fialová barva marnivost. Je to také barva, která se často používá k upoutání pozornosti a v parapsychologii se o lidech s fialovou aurou říká, že mají rádi rituály a obřady. Spoustu lidí kvůli tomu také na internetu trochu rozlítilo, že realitní makléř k domu uvedl, že interiér má „rodinný design“, jenž byl dodržen na nejvyšší úrovni. Dnes už ale nejsou známí ani majitelé domu, ani jeho stav.

Fotografie: S vědomím RightMove

Zdroj: HuffPost

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]