Vytvořte si milionovou ložnici za pár korun – vintage a glamour v jednom

Vytvořit ložnici, ve které se budete cítit jako by se jednalo o ložnici za miliony, není tak složité. Přitom vás to bude stát pouze pár korun. Ložnice je svatyní a zároveň místo, kam se můžete odklidit, když vám není nejlépe.

Pouštět do ní nemusíte ani návštěvu, ani domácí mazlíčky. To záleží jen na vás. Měla by na vás působit příjemným dojmem. Jde o místo, kde dobíjíte své baterie, tudíž by její vybavení a vzhled měl lákat k pobytu v ní. Styl vintage není nejspíš nutné dlouze rozebírat. Jde o styl, který je v poslední době velmi oblíbený. A velmi dobře se kombinuje i s dalšími styly. Jak moderním, tak glamour, který je elegantní, ženský, noblesní.

Lesklé textilie

Pro styl glamour je typický lesk. Dodat ho můžete nejen prostřednictvím nábytku, ale i lůžkovin. Podívejte se na úvodní obrázek, jak snadno a rychle lze vykouzlit luxusní a elegantní vzhled. Pudrově růžová dodá na jemnosti a ženskosti. V takové ložnici se musí člověk skutečně probouzet „vyspán do růžova“.

Zrcadlová komoda

Zrcadlový nábytek je poslední dva roky v kurzu. Výtečně se hodí jak do moderně zařízeného interiéru, tak retro, vintage a především pak pro styl glamour. Sklo a zrcadlo je symbolem nadčasové elegance. Ovšem pozor, všeho moc škodí. Stačí maximálně 3 kusy takového nábytku na větší místnost. V malé místnosti stačí jeden až dva kusy. Zrcadlové povrchy zvyšují světlo v místnosti a pomáhají oživit malou místnost – opticky zvětšují.

Kobereček

Kobereček je důležitá součást ložnice. Nejenže přispěje k zútulnění, tlumí zvuky i dopad chodidla na podlahu, podpoří celkový charakter místnosti a je příjemný na dotek.

Tapety

Tapety jsou v tomto ohledu velkým pomocníkem. Díky nim změníte vzhled místnosti k nepoznání. Důležité je vybrat vhodný odstín a vzor.  Stačí ji umístit pouze na jednu stěnu, aby toho nebylo zase příliš.

Dekorace

Zapomenout nesmíme ani na dekorace. Ať už jde o vázičky na komodě nebo stolečku, lampičky či obrázek na stěně. Opět by se mělo jednat o něco čistého, elegantního, jemného. Pokud si v tomto ohledu nejste jistí, vsaďte na sklo.

Obrázky: idealhome.co.uk