Potenciál kapslí do myčky sahá až za mytí nádobí. Poradí si i se špinavou troubou nebo nábytkem

Fotografie: Elke Wetzig / Creative Commons / CC BY-SA

Kapsle do myčky umí více než očistu nádobí. Zjistěte, jak je využít při čištění trouby či pračky a i pro odstranění olejových skvrn na zahradním nábytku.

Kapsle do myčky kupují (logicky) hlavně ti, kteří doma mají myčku. Po tomto článku je však začnou kupovat i ti, kteří myčku nemají, jelikož existuje několik dalších využití, jak tyto kapsle využít, a to nejen doma, ale i na zahradě. Zjistěte, které triky byste mohli využít.

Trouba a nábytek

Kapsle do myčky dokážou zázraky ve špinavých troubách a na domácím nábytku. Pokud se vaše trouba potýká se zaschlými zbytky jídla a mastnotou, jedna kapsle do myčky rozpuštěná ve vodě vám pomůže. Stačí ji nalít do vhodné nádoby a umístit do trouby při nízké teplotě. Po chvíli budete moci snadno setřít veškerou špínu a mastnotu.

Na čištění nábytku je tato směs rovněž efektivní. Navlhčete hadřík v roztoku z kapsle do myčky a utřete všechen nábytek, včetně digestoře a kuchyňské desky. Zjistíte, že prach a nečistoty se budou mnohem pomaleji usazovat. Včetně parket, panelů nebo dlaždic. Kapsle do myčky lze využít k čištění podlah. Stačí rozpustit kapsli ve vodě a hadříkem nebo mopem podlahu vytřít.

Využití i venku

Vložte jednu kapsli do myčky do přihrádky na prací prostředek a zvolte vyšší teplotu praní. Tím vyčistíte pračku od usazenin a vodního kamene, jež mohou negativně ovlivnit její výkon. Kapsle do myčky také mohou pomoci zbavit se nepříjemných zápachů. Umístěte několik kapslí do myčky nádobí do různých částí domu, jako je koupelna nebo skříně. Tyto kapsle absorbují zápachy a zanechají prostor svěží a příjemný.

Údržba sprchové hadice zajistí efektivní výkon. Je třeba zbavit se vodního kamene i plísně

Úklid obýváku - utírání prachu
Fotografie: Freepik

Olejové skvrny na dlažebních kostkách nebo na zahradním nábytku nejsou nic příjemného. Naštěstí k jejich odstranění můžete použít kapsle do myčky. Rozlitý olej nejprve zakryjte kukuřičným škrobem nebo stelivem pro kočky, aby došlo k absorbování přebytečné tekutiny. Poté rozpusťte několik tablet v malém množství vody a nechte působit na skvrny 15–30 minut. Nakonec stačí skvrny vykartáčovat vlhkou houbičkou nebo kartáčkem s jemnými štětinami.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]