Díky tomuto lidovému triku se myčka na nádobí vyčistí doslova sama do několika minut

Fotografie: Freepik

Přiznejte se, jak často spouštíte čisticí program v myčce na nádobí? Aby správně fungovala a nezanesla se, je potřeba to dělat pravidelně.

Myčky na nádobí se během posledních let zdárně pasovaly do řad domácího personálu nejedné domácnosti. Zdolají kopy nádobí a za svou námahu téměř nic nevyžadují. Tedy kromě občasného umytí, které zvládnete hravě se dvěma přísadami.

Už žádné mytí v ruce

Otročení u plotny bývá zdárně zakončeno jediným – zdlouhavým mytím použitého nádobí. A protože tuto činnost obvykle vykonávaly ženy, jedna z nich si ve druhé polovině 19. století řekla dost. A vymyslela první motorem poháněnou myčku. Přístroj prošel od té doby vylepšením, ale pointa zůstala – špinavé nádobí se nemusí mýt ručně.

Podle portálu DůmAZahrada jsou výhody myčky zjevné. Šetříte své peníze, vodu, energie i čas, pomáhat s nádobím zvládnou i děti, odpadá hromadění nádobí na lince či lámavost nehtů způsobená častým mácháním rukou ve vodě. I přes zjevnou efektivitu se kolem myček drží některé mýty. S jejich vyvracením pomáhají i videa pořízená přímo z nitra spuštěné myčky. V nich je možné sledovat celý mycí cyklus od začátku až do konce.

Tablety do myčky nedají nečistotám v koupelně ani na záchodě nejmenší šanci. Fungují jako čisticí prostředek

Efektivní a levné čištění

Jak je patrné i z „niterních“ videí, mytí v myčce probíhá za pomoci horké vody a mycího prostředku. Voda se špínou je následně odčerpaná do odtoku a vše je zase zářivé čisté. Respektive ano, nádobí čisté je, ale co myčka? Jejími útrobami putuje mastnota, zbytky jídel a další nečistoty. A právě tato kombinace může při nahromadění způsobovat špatné výsledky celého procesu mytí.

Proto je důležité mýt i samotnou myčku. Není ale potřeba drhnout ji ručně. S nánosy si totiž lépe poradí jedlá soda, která myčce pročistí i potrubí. Portál Newly radí dát přímo na dno myčky asi tři polévkové lžíce jedlé sody a do přihrádky pak nalít ocet. Poté stačí myčku pustit prázdnou na standardní program. Čištění opakujte jednou měsíčně. Na BydlímeÚtulně jsme také radili, jak si připravit domácí mycí tablety do myčky.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*