Mravenci na zahradě jsou pohroma. Zbavte se jich rychle a hlavně efektivně

Fotografie: Depositphotos

Lidé vidí mravence hlavně jako pracovité tvory, kteří neustále někam pobíhají nebo něco nosí. Jakmile objevíte mravence na zahrádce, na níž vám ničí úrodu, nebo je naleznete doma, kde jste zapomněli utřít rozlitý džus, pravděpodobně vás to příliš nepotěší a budete hledat možnosti, jak se jich zbavit.

Vyzkoušejte přírodní prostředky

Abyste vyhnali mravence z domova, nemusíte ihned běžet do obchodu pro chemické přípravky. Bude vám totiž stačit, když použijete to, co už doma máte. Příkladem může být máta, již si hodně lidí pěstuje na parapetech kvůli otravnému hmyzu nebo na čaj. Větší efekt jistě bude mít esenciální olej z máty, ale pokud ho doma nemáte, vyzkoušejte samotné listy.

Z kuchyně můžete na mravence použít skořici, kterou byste si jinak ochutili dezert nebo jiný pokrm. V tomto případě ji nasypte na místo, odkud chcete mravence držet dál, a oni sem nepůjdou. Dobré je také to, že skořice hezky voní a jakmile ji někam nasypete, provoníte celou místnost.

Použijte esenciální oleje

Jestliže máte doma nakoupené nebo vyrobené esenciální oleje, pravděpodobně je využíváte hlavně při úklidu nebo tehdy, když si chcete provonět domácnost. Jejich používání není složité a dobrou zprávou je, že je můžete využít i proti mravencům. Ti esenciální oleje nemají rádi, jelikož se kvůli jejich silné vůni nemohou příliš zorientovat nebo komunikovat s ostatními.

Fotografie: Pixabay

Prášek do pečiva

Jestliže doma použijete na mravence prášek do pečiva nebo kukuřičnou mouku, můžete si být jistí, že mravenci kvůli této surovině zahynou. Smíchejte si prášek do pečiva nebo kukuřičnou mouku společně se žloutkem z vařeného vajíčka a kuličky umístěte na různá místa. Mravenci je začnou sbírat a odnášet do hnízda, kde je pravděpodobně snědí. Tato surovina je však po konzumaci zabije.

Vyzkoušejte dětský pudr

Rodiče malých dětí pravděpodobně budou mít doma dětský pudr, který používali/používají při přebalování. V případě, že vám nějaký zbyl, nebo si ho koupíte, můžete dětský pudr použít k likvidaci mravenců. Přestože byste si možná mysleli, že když se dětský pudr používá pro děti, nemůže být pro mravence škodlivý, jste na omylu. Zasypejte je i s mraveništěm a mravenci se kvůli němu udusí a zemřou.

Zdroj: Countryliving

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]