Vyhazovat použité čajové sáčky do koše je škoda. V domácnosti mají další praktická využití

Fotografie: Yopaism Lowiam / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Po vypití svého oblíbeného čaje s vyhazováním sáčku nespěchejte. Existuje spousta způsobů, jak takový sáček v domácnosti využít. Sbírejte čajové sáčky a vyzkoušejte jeden z nich.

Pokud patříte mezi milovníky čaje a šálek tohoto nápoje je vaším každodenním rituálům, vyzkoušejte tento způsob, jak použitý sáček čaje využít k provonění svého domova. Použité čajové sáčky nejsou dobré jen k odstranění tmavých kruhů pod očima. Tento jednoduchý trik oceníte především v době topné sezóny. Výborné jsou ale i k čištění a mytí různých povrchů nebo místo hnojiva pro vaše rostliny.

Využití čajových sáčků v domácnosti

Použité sáčky z čaje často končí v odpadkovém koši – v lepším případě na kompostu. Využít se dají i k osvěžení vaší domácnosti. Díky čajovým sáčkům získá váš domov příjemnou vůni a útulnější atmosféru.

Provoňte svůj domov

Jakmile sáček z čaje vytáhnete, nechte ho jednoduše vysušit. Až budete mít čajových sáčků nasbíraných více, rozložte je na zapnutý radiátor. Teplo, které radiátor vydává, vám bude čajovou vůni roznášet po celé domácnosti. Čaj navíc přirozeně pohlcuje pachy, což oceníte zejména v kuchyni i koupelně. Podle potřeby můžete čajové sáčky pokapat libovolným esenciálním olejem.

Fotografie: Pixabay

Zbavte se odolných skvrn na nádobí

Místo toho, abyste k odstranění odolných skvrn na nádobí používali přípravky plné chemikálií, vyzkoušejte použité čajové sáčky. Dokážou odstranit i připečené zbytky jídla. Jednoduše nádobí ponořte do horké vody a přihoďte pár použitých čajových sáčků. Čaj rozbije strukturu mastných skvrn, a ty pak půjdou mnohem snáz odstranit.

Proti zapáchající obuvi

Při lehkém zápachu vašich bot do nich vhoďte pár použitých čajových sáčků. Na noc boty nechte s čajovými sáčky na suchém a teplém místě a ráno budete překvapeni rozdílem. Čajové sáčky vytáhnou zápach z bot, a navíc jim dodají příjemnou bylinkovou vůni.

Výživa pro rostliny

Zbytky z čajového sáčku můžete rozsypat do květináčů s pokojovými rostlinami. Látky obsažené v čaji se uvolní do půdy a mohou sloužit jako výtečná výživa pro vaše rostliny. Díky těmto látkám budou rostliny lépe a zdravěji růst.

Fotografie: Pixabay

Vyčistěte dřevěný nábytek

Vyluhované použité čajové sáčky slouží i jako skvělý prostředek k mytí nábytku. Jednoduše do horké vody vložte pár použitých čajových sáčků a nechte ji chvíli stát. Jakmile voda trochu vychladne, namočte do ní hadřík z mikrovlákna, vyždímejte ho, aby přebytečná voda odtekla, a nábytek jím vyleštěte. Bude dokonale čistý a lesklý i bez chemie.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]