https://bydlimeutulne.cz/chlebove-hnojivo-na-rajcata

Fotografie: Depositphotos

Staré pneumatiky se většinou vyhazují, ačkoliv se z nich dají vytvořit skvělé dekorace do domácnosti nebo na zahradu. Jako například tato krásná a praktická sedačka.

Většina starých a použitých pneumatik skončí na skládce, avšak málokdo ví, že se dají využít – lze z nich vyrobit praktické věci nebo skvělé dekorace. Pokud máte dobrou fantazii a kutilské schopnosti, přijdete na spoustu jiných věcí, které lze z pneumatik vyrobit, a užitečně je tak recyklovat. Jednou z věcí, jež si můžete vytvořit, je například klasická sedačka. V tomto článku si ukážeme, jak na to a co dalšího si lze snadno vyrobit.

Příprava a postup výroby

Pokud si tuto příjemnou sedačku chcete vyrobit, je třeba si nejdříve připravit potřebné příslušenství. Budete potřebovat 2 až 3 pneumatiky, jakoukoliv gumovou šňůru, vrtačku, měřítko a křídový fix. Pokud si chcete sedačku nabarvit, je třeba si pořídit barvu dle vašeho výběru a fixační nátěr. Vše si připravte předem, ať máte vše po ruce, a postup tak bude mnohem rychlejší.

Začnete tím, že pneumatiky poskládáte na sebe, abyste měli představu, jak bude sedačka vysoká. Vezmete měřítko a křídovou fixu, abyste si na vrchní pneumatice správně naměřili a vyznačili místa, kde provrtáte díry. Jakmile budete mít provrtáno, vezměte šňůru a protáhněte ji dírami ve vrchní pneumatice, aby vznikl kostkovaný obrazec. Potom už jen udělejte několik děr do pneumatik, abyste je spojili, a máte hotovo.

Další nápady, co vyrobit z pneumatik

Nápadů, jak využít staré pneumatiky, je opravdu mnoho. Proto přinášíme pár tipů na dekorace a věci, jež si lze vyrobit a jež možná budou vaši známí obdivovat. Pokud sháníte levnou houpačku na zahradu pro děti, pneumatiky v tomto ohledu pomohou a udělají dětem radost. Houpačku si z nich totiž můžete snadno zhotovit. K tomu budete potřebovat pouze řetězy na zavěšení a barvu. Udělejte do pneumatik díry, kde řetězy zaháknete, pořádně upevněte a zavěste na vhodné místo.

Další dekorací, která se bude hodit na zahradu, jsou květináče z pneumatik. Vypadá to elegantně, dobře a není to náročné. Budete potřebovat pevnou desku jako podklad, barvy dle vašeho výběru a květiny, jež do nich umístíte. Pneumatiku nejprve nabarvěte a nechte ji uschnout. Poté na spodek pneumatiky umístěte a upevněte pevnou desku, do níž udělejte díry. Do pneumatiky přesuňte dostatečně množství hlíny a květinu opatrně přesaďte.

Zdroj: Diyways

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]