Vzali přepravní kontejnery a postavili z nich komfortní penzion s útulným interiérem

Přepravní kontejnery a bydlení v nich patří už nějakou dobu k variantám, jak si levně a rychle splnit sen o vlastním domě. Stačí k tomu trochu šikovnosti, jeden či více přepravních kontejnerů a výsledkem může být velmi zajímavé a originální bydlení. Pokud si takové bydlení chcete vyzkoušet, otevírá se teď pro to nová možnost, z kontejnerů se totiž začínají stavět i hotely či penziony. Jedním z nich je i „oranžový penzion“ v Jižní Koreji.

Parkoviště i střešní terasa

Nevšední stavba na první pohled poutá pozornost díky své výrazné oranžové barvě. Již z dálky si tak domu není možné nevšimnout, když ale přijdete blíž, zjistíte, že originální jen není barva, ale také materiál, ze kterého byla postavena. Jedná se totiž o přepravní kontejnery, konkrétně osm kontejnerů dvou různých velikostí, se kterými si architekti pohráli podobně jako s kostičkami lega, a vytvořili prostorově velmi zajímavě řešený dům.

Stavba má dvě patra a střešní terasu. V přízemí se nachází parkoviště pro hosty a také byt majitele penzionu, který je tak hostům neustále k dispozici. V prvním patře, do kterého se dostanete jednoduše prostřednictvím venkovního schodiště, se poté nacházejí čtyři ubytovací jednotky.

Každá z těchto ubytovacích jednotek se skládá z jednoho velkého pokoje, který plní zároveň funkci kuchyně, jídelny, obývacího pokoje i ložnice, a oddělené koupelny s toaletou.

Navíc má každý z pokojů svůj vlastní malý balkon. Další terasou je pak celá střecha budovy, na kterou se opět snadno dostanete prostřednictvím schodů a kde se nachází příjemné posezení.

Moderní interiéry pokojů

Interiéry ubytovacích jednotek jsou překvapivě útulné, ale zároveň moderní a stylové. Zcela jistě k tomu přispívají i vhodně zvolené materiály a barvy, především nábytek a stěny ve světlých barvách. Místnosti jsou zařízeny v současnosti oblíbeném minimalistickém stylu, v pokojích je tak překvapivě velký volný prostor, ale zároveň v nich najdete vše, co byste během vašeho pobytu mohli potřebovat.

Důležitou roli hrají také okna, která celý prostor prosvětlí. Pokud vás tedy láká zajímavé, nevšední ubytování a plánujete cestu do Jižní Koreje, oranžový penzion je skvělou možností.

Fotografie: Container Hotel

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]