Z jednorázového mlýnku na pepř znovu plnitelný. Žádné speciální nářadí a složité postupy nejsou třeba

Fotografie: BydlímeÚtulně

Z jednorázového mlýnku na pepř si můžete udělat opakovaně plnitelnou nádobu, kterou můžete používat stále dokola. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik.

Jednorázové mlýnky na pepř bývají často tak pěkné, že je škoda je ihned po vypotřebování obsahu vyhodit. Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak z této jednorázové nádoby získat opakovaně plnitelnou nádobku. Mlýnek tak budete moci plnit a používat stále dokola. Stačí vám pak koupit pepř v celku a nádobku jím opět naplnit. Ve výsledku ušetříte nejen své peníze, ale i životní prostředí. Jedním z principů šetrného nakládání s odpadem je totiž jeho opětovné využití.

Co budete k otevření jednorázového mlýnku potřebovat

Abyste odstranili vrchní část z nádoby jednorázového mlýnku na pepř, nebudete potřebovat žádné speciální nástroje. K odstranění tohoto uzávěru si připravte pouze nádobu s převařenou vodou a vlastní ruce. Nemusíte shánět žádné speciální nářadí ani vytahovat kufříky s pracovními pomůckami. Levou zadní si vystačíte s vlastní silou a trochou vody.

Jak jednorázový mlýnek otevřít

Abyste se dostali dovnitř nádoby a mohli ji znovu naplnit, musíte nejprve odstranit její vrchní část s mlýnkem. Nejprve naplňte hrnec vodou tak, aby se do něj celá nádoba s mlýnkem vešla. Vodu přiveďte k varu a na několik sekund do něj jednorázový mlýnek ponořte tak, aby byla ponořená i celá jeho plastová část. Horká voda dokáže plast dostatečně změkčit a vy ho budete moci ze skleněné nádoby snadněji odstranit. Po pár vteřinách nádobu z vody vyjměte, uchopte utěrkou a uzávěr odstraňte.

Nádobu opět naplňte

Jakmile máte plastovou část z nádoby odstraněnou, můžete nádobu pořádně vymýt a naplnit ji čímkoliv, co máte rádi. V případě, že ji budete plnit opět pepřem, nemusíte ji ani vymývat. Mlýnek vám může dlouho sloužit a vy ho můžete stále dokola používat, dokud budou jeho čepele dostatečné ostré, aby byly schopny namlít obsah nádoby na jemný prášek. Tímto jednoduchým postupem můžete z jakéhokoliv jednorázového mlýnku udělat opakovaně plnitelný mlýnek. Za pár korun tak můžete mít plnou spíž mlýnků na různá koření.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]