Vyzkoušejte bobkový list pro domácí pohodu a zbavení se stresu

List vavřínu ušlechtilého (bobkový list) zná asi úplně každý. Jeho chuť a vůně je silně aromatická, a právě proto se často používá nejen jako koření, ale i v léčitelství. Často ho přidáváme do omáček, polévek, aby vylepšil jejich chuť a nejen to. Bobkový list podporuje trávení a zlepšuje paměť.

Mimo to se používá také formou obkladů na bolavé svaly. Má lehce sedativní účinky a působí protizánětlivě. Dokáže snižovat krevní cukr, tudíž je vhodným doplňkem u léčby diabetiků. Bobkový list pomáhá se soustředěním, zlepšuje paměť, prohlubuje myšlení a uklidňující účinky. Dokáže pomoci lidem, kteří mají neklidný spánek či cítí napětí ze stresu.

S čím ještě bobkový list pomáhá?

Je podpůrným prostředkem při léčení problémů s močovým měchýřem a ledvinami. Dokáže rozpouštět kamínky. Pomáhá při bolestech v kříži, bolestech sedacího nervu a vyrábějí se z něj masti k léčení revmatismu. Jeho listy můžete používat i jako obklad na bolavé klouby. Výluhy z listů odpuzují hmyz i šatní moly. A stále není vše. Použít ho můžete také v případě, když se cítíte naprosto vyčerpaní. Aromatické listy mají příznivé účinky na zbavování se stresu a úzkosti. Stačí, když zapálíte jeho listy. Jak na to?

Bobkový list na klid a pohodu

Do nehořlavé nádoby vložte několik bobkových listů a zapalte. Odejděte na deset minut z místnosti a vraťte se. Až se vrátíte, bude místnost zaplavená aromatickou vůní, která navozuje pocity klidu a pohody. Pomůže vám uvolnit se. Pak už stačí jen sedět, relaxovat a odpočívat. Pokud doma bobkový list nemáte, určitě to napravte a pořiďte si zásoby. Bude se vám to hodit zejména nyní na podzim, kdy lidé často trpí podzimními splíny.

Obrázek: pixabay