Žádné žaluzie ani rolety. Zajímavý doplněk do oken si zhotovíte svépomocí

Většina z nás touží po tom cítit se doma nejen útulně, ale zároveň zde mít i pocit soukromí. Jednou z jednoduchých dekorací, která nám k tomu může pomoci, jsou záclony. Někteří lidé je sice dnes považují za určitý přežitek starých časů a za zbytečné lapače prachu, nicméně mít doma záclony s sebou přinášejí i mnoho výhod.

Pokud máte pro záclony slabost, máme pro vás dnes jeden originální nápad, s jehož pomocí si vytvoříte nevšedním způsobem velmi zajímavou záclonovou dekoraci. Nejlépe tato dekorace vypadá v menších oknech historického typu, ale při troše kreativity ji lze použít na okna všech tvarů a velikostí.

Využijte záclony, které za normálních okolností nepoužíváte

Na výrobu této originální záclonové dekorace nebudete potřebovat žádné drahé a speciální pomůcky. Vystačíte si pouze s jednou krajkovou záclonou, trochou kukuřičného škrobu a se studenou a teplou vodou.

Velkou výhodou je, že záclona, kterou se rozhodnete na výrobu dekorace použít, nemusí být nová, skvěle se pro tyto účely hodí například záclona, která je na určitém místě nějak poškozená. Poškozenou část totiž jednoduše odstřihnete a zbytek použijete právě na výrobu naší jedinečné dekorace.

Pokud ještě stále váháte, možná vás přesvědčí následující výhody záclon. Mezi nejčastěji uváděné důvody, proč doma záclony mít, patří již zmíněné soukromí. Vhodně zvolené záclony vás ochrání před zvídavými pohledy lidí procházejících kolem vašeho domu či bytu v přízemí.

Dalším pozitivem je rovněž zabránění průniku příliš ostrého slunce, které má za následek například změnu barvy nábytku či obrazů, a v neposlední řadě záclony pomáhají omezit i zvuky zvenku.

Jak na to?

Prvním krokem výroby této dekorace je smíchání malého množství kukuřičného škrobu nejprve s trochou studené vody a následně s teplou vodou tak, aby vznikla lepkavá pasta.

Druhým krokem je nastříhání záclony na kusy velké tak, jak potřebujeme, abychom jimi následně pokryli celý prostor okna, který chceme. Poté pomocí štětce naneseme lepkavou škrobovou pastu přímo na okno do míst, kam chceme záclonovou dekoraci umístit.

Záclonu následně přiložíme na tuto pastu, záclona se na okno snadno a rychle přichytí. Poté záclonu přetřeme ještě několika dalšími vrstvami pasty tak, aby důkladně držela. Necháme zaschnout po dobu několika hodin a netradiční záclona je hotová.

Nemusíte se obávat ani případného odstranění této dekorace, stačí plochu potřít horkou vodou, škrob povolí a vy následně záclonu jednoduše odstraníte.

Fotografie: Imgur

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]