Žádný nudný kurník. Francouz slepicím postavil westernovou vesnici

Že musí být kurník nevzhlednou součástí zahrad? Ukážeme vám, že nikoliv. Lidé mají různé domácí mazlíčky a nad některými zůstává rozum stát. Třeba když si někdo ochočí zatoulané tygří mládě nebo malého levharta. Hrůzu či odpor můžete pociťovat třeba k jedovatým pavoukům či hadům, ale i tahle zvířata si najdou své nadšené chovatele. Francouz z Provence se však rozhodl jít úplně jiným směrem a za své favoritky si vybral slepice. Ty sice i v České republice chová leckdo, ale těžko se k nim chová tak, jako hrdina našeho článku. Ten jim totiž postavil repliku klasické vesnice z divokého západu.

Stovky hodin mravenčí práce

Aby slepice dobře nesly, měly by být ve všech ohledech spokojené, a pokud možno bez stresu. Tuhle výsadu si užívají prakticky všechny slepice mimo hromadné chovy. Ale těžko říct, zda si slepice skutečně kurník v podobě miniaturní vesnice užívají tak, jako jejich majitel. Ten totiž bez ostychu přiznává, že vychytat všechny detaily stálo opravdu hodně času. Klidně i stovky hodin, obětovaný čas už dávno přestal počítat.

Kurník jako malovaný

Každá budova pomyslné vesnice je vlastnoručně malovaná, a každá pochopitelně jinou barvou. Ale to není vše, model je věrný včetně takových podrobností, jako jsou kliky u dveří nebo závěsy v oknech. Ve výloze koloniálu je vyskládané zboží, mezi jinými potravinami také košík s miniaturními vejci. V kavárně je pro změnu v okně typický americký koláč a cedule lákající na volská oka.

Ohlas na sociálních sítích

Jak už to v podobných případech bývá, internet a sociální sítě dopřály autorovi westernového kurníku jeho pět minut slávy. Kromě obdivovatelů se objevilo také několik nadšených následovníků, kteří se rozhodli postavit si vlastní tematické kurníky. Těžko říct, zda se jim podaří dotáhnout vše do konce, ale pokud ano, slepice se mohou těšit například na tyto kurníky:

  • Měsíční základna ve stylu klasických sci-fi filmů
  • Vikingská vesnice pro drsné slepice a odvážné kohouty
  • Pohádkový kurník ve stylu Alenky v říši divů

Fotografie: DiplyPhoto

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]