Zahřejte tělo, potěšte oko – kvalitní prostěradla a ložní prádlo ovlivní kvalitu vašeho spánku

Sychravo, chlad a mráz – přesně na to myslíme, když pohlédneme ze svého okna. Na venkovní pobyt jsme se určitě všichni pečlivě připravili, a to díky zimnímu oblečení. Čepice, rukavice, šála, hřejivý svetr, zimní bunda, teplá obuv budou během těchto měsíců našimi společníky.

Ovšem i doma můžeme mít příjemné teplo a nejen díky ústřednímu topení. Večer každému přijde vhod zachumlat se do teplé peřiny. Abychom se během spánku netřásli zimou, pomohou nám také prostěradla z kvalitních materiálů a povlečení.

Prostěradla na zimu

Stejně tak, jako máme sezónní oblečení i ložní prádlo lze dělit na letní a zimní. Pro kvalitní a zimou nerušený spánek, když se venkovní teploty pohybují kolem nuly, musí ložní povlečení především hřát. Ne však tak, aby nám bylo přílišné horko, jež brání usnutí. Výběr vhodného prostěradla a dalšího ložního vybavení je důležitější, než byste jen pomysleli.

Slyšeli už jste o macerovaných materiálech? Projde-li bavlněná příze procesem zvaným macerace, změní se její vlastnosti. Díky procesu macerace se ložní povlečení stává nejen příjemnějším na omak, ale pevnějším a lesklejším – téměř se podobá luxusnímu hedvábí. To co udává kvalitu našemu spánku, je série několika faktů.

Co vše ovlivňuje kvalitu spánku?

Samozřejmě, že hlasitý soused je noční můrou každého z nás. Když však pomineme faktory, které nemůžeme nijakpovleceni-na-zimu ovlivnit, jde především o kvalitní matraci, rošt, povlečení, ale například i polštářky, barevné ladění (barvy ovlivňují lidské pocity), dekorace a přítomnost přírodních materiálů navozujících pocit pohody. To, co ovlivňuje naše pohodlí během spánku je rozhodně materiál a vzpomenout musíme bavlnu a flanel. Těch kvalitních materiálů je samozřejmě více, ale tyto dva jsou pro zimní období, jako stvořené. Když pomineme všechny uvedené aspekty, důležitou roli hraje také atraktivní vzor – takové povlečení jednak zahřeje a navíc dopřeje pocit přepychu.