Domácí saunování aneb proč si pořídit domácí saunu

Pobyt v sauně je nesmírně zdraví prospěšný. Spočívá v důkladném prohřátí celého těla a jeho následném prudkém ochlazení. Saunováním si odpočinete nejen po tělesné stránce, ale i duševní. Sauna přispěje k uvolnění svalů a pomůže i kloubní ohebnosti. Mimo jiné se zlepší tělesná termoregulace, zrychlí látková výměna a kladný dopad zaznamená i vaše psychika.

Nesmírnou výhodou domácího saunování je pohodlí a soukromí. Prohřát své tělo můžete kdykoliv se vám zachce, aniž byste museli opustit domov. Domácí sauna nabízí komfort naprostého soukromí, což oceníte především v případě, že vám pobyt ve společné sauně s cizími osobami nevyhovuje. Trendem dneška je zážitkové saunování, které láká mnohem více lidí. Instruktor se o vás prakticky v sauně stará od A do Z. Ovšem i doma si můžete dopřát saunový ceremoniál, plnohodnotnou relaxaci a speciální péči o pokožku. Můžete to nazývat třeba „ručníkový den“ to už záleží na vás.

Saunový ceremoniál v domácím prostředí

Během saunování je vhodné použití saunové kosmetiky, hodí se zde například různá bahna, medové přípravky a další. Pobyt v sauně si můžete dopřát společně se svým partnerem. Pobyt v sauně si lze zpříjemnit pomocí zvukových kulis, světelných efektů nebo lehkého občerstvení. Ani při domácích saunových rituálech nezapomínejte na ručníky. Ty se používají na sezení, a pokud sedíte v horním patře sauny, dávají se také pod nohy.

ručníkyRučník lze využít i k víření vzduchu v sauně. Váš partner může ručníkem mávat okolo kamen směrem od otevřených dveří či okna proti vám – účelem je okamžitá změna teploty vzduchu, která tělo ještě více ohřeje. Tento efekt můžete na sobě vzájemně aplikovat několikrát během pobytu v sauně.

Nepřehlédněte: Infrasauna do bytu a jak se správně saunovat (6 kroků při výběru)

Relaxace po saunování

Po saunování je nutné smýt zbytky kosmetiky a najít si koutek pro odpočinek. Proto při zřizování domácí sauny nezapomínejte na polohovací lehátka, osušky či lehoučké deky a polštářky. Relaxace po saunování je nezbytnou součástí programu a působí blahodárně na psychiku. Odpočívat můžete za svitu svíček či tlumeného světla, relaxační hudby a nezapomínejte doplňovat i tekutiny.

Obrázek: pixabay.com