Prošlý bílý jogurt nepatří do koše. Je zlatým pokladem při čištění dřezu od odolných nečistot

Fotografie: BydlímeÚtulně

Udržet koupelnu zářivě čistou stojí spoustu práce, proto je cenný každý trik, který vám tuto práci usnadní. Zkuste příště při jejím úklidu použít bílý jogurt.

Používáním umyvadla na jeho povrchu často vzniká žlutá skvrna. Je to způsobeno protékáním vody obsahující vodní kámen a bakteriemi, které se na povrchu umyvadla rády rozmnožují. K odstranění tohoto znečištění většina lidí používá chemické přípravky. Použití těchto čističů však neprospívá ani vám, ani životnímu prostředí, proto je lepší sáhnout po přírodním čisticím produktu, který mimochodem najdete ve své kuchyni. Zářivě čisté umyvadlo můžete mít díky pár lžícím bílého jogurtu.

Proč se vyhnout používání chemických přípravků

Cena chemických čisticích přípravků nemusí být vysoká. O nejlevnějších produktech je však známo, že dosahují mnohem menších výsledků než ty dražší. Ani s těmi drahými však často neodstraníte zanesenou špínu tak, jak jste si představovali. Jejich používání je navíc nebezpečné jak pro vás, tak pro vaše okolí. Zejména pokud žijete s domácími mazlíčky nebo dětmi. Jejich používání byste si tak měli dobře rozmyslet.

Přírodní prostředky k úklidu domácnosti

Vynikajícími prostředky, kterými dokonale uklidíte celou domácnost, jsou ingredience ukryté ve vaší kuchyni. Nejlepší čisticí vlastnosti mají ocet, jedlá soda, a dokonce i bílý jogurt. Tyto suroviny bývají rozhodně levnější než chemické čisticí prostředky a jsou mnohem šetrnější k vám i vašemu okolí. Nemusíte se navíc bát, že by se z nich mohli domácí mazlíčci nebo děti otrávit.

Jak bílým jogurtem vyčistit umyvadlo

Abyste z umyvadla odstranili nepříjemné žluté skvrny a zbavili se bakterií na něm usazených, naneste na povrch vrstvu jogurtu a nechte ho působit přes noc. Ráno pomocí kartáče umyvadlo vydrhněte. Pokud byla žlutá vrstva příliš silná, nejspíš budete muset celý proces zopakovat. V opačném případě se můžete těšit dokonale bílému a zářivému umyvadlu i bez větší námahy.

Fotografie: Pixabay

K této netradiční čisticí metodě můžete využít i prošlý jogurt, v němž jsou přemnožené mikroorganismy. Ty by celý čisticí proces mohly dokonce urychlit. Nemusíte tak utrácet žádné peníze navíc za čisticí prostředek, naopak využijete prošlý jogurt, který byste jinak vyhodili.

Zdroj: Athensmagazine

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]