Zařízení dětského pokojíčku podle znamení zvěrokruhu – 1. díl

Přáním každého rodiče je, aby mělo jeho dítě ten nejlepší pokojíček a cítilo se v něm dobře. Místnost, ve které dítko pobývá, by neměla rozhodně působit negativně, ale pozitivně a vyzařovat energii, která jej podnítí k využití všech jeho dovedností.

Pokoj dítěte by měl odrážet nejen věk, pohlaví, ale i znamení, ve kterém se dítě narodilo. To povahu ovlivňuje víc, než jsou mnozí schopni připustit.

Kozorozi

Pro dítě v tomto znamení je vhodné vybavit pokojíček funkčně a prakticky. Potřebuje dostatek úložných prostor a pracovního místa. Moc si nepotrpí na dekorace, estetiku. Takové dítě moc jásat nebude z nové výmalby či designového povlečení. Naopak taková zeď, na kterou může kozoroh kreslit, bude tím pravým ořechovým. Potřebovat bude také nástěnku, rád plánuje a stolík s deskovou hrou, jenž podpoří jeho přemýšlení. U postele pamatujte na anatomicky tvarovanou matraci. Kozorohy často potrápí bolavá záda.

Vodnáři

Miluje technické hračky a různé vymoženosti. S nepraktickými hračkami na něj nechoďte. Zbožňují vše, co vydává zvuky, jezdí, bliká. Toto vzdušné znamení by mělo mít i pokoj zařízen vzdušně. Žádné těžké závěsy, hodně nábytku a dekorací. Zkrátka v jednoduchosti spočívá krása.

Ryby

Děti ve znamení ryb jsou založeny umělecky a potřebují cítit bezpečí. Proto mu vybudujte v pokojíčku útulný pelíšek – postel s množstvím polštářů a dek. Ryby naopak uvítají dekorace a hlavně stůl pro kreativní činnost (třeba kreslení, modelování).

Raci

Raci jsou na tom podobně, jako ryby. Tvořiví a vnímaví. Ovšem mají sklon k psychické labilitě. Proto by měl být jejich pokojíček velice útulný a přívětivý, navozovat pocit bezpečí. Rádi se ukrývají, proto nechte místo pro bunkr. Můžete projevit kreativitu a ušít jim do pokojíčku stan. Skrýš je něco, co uvítají. Volte jemné a citlivé barvy. Pokud se dítě rak dělí o pokojíček se sourozencem – vytvořte jim vlastní zóny. Raci velmi rádi o někoho pečují. Pořiďte jim zvířátko anebo alespoň květinku, kterou budou zalévat.

Obrázek: pixabay.com