Jak vymalovat během dopoledne pokojíček než přijdou děti ze školy domů

Plánujete, že dáte dětem do pořádku dětský pokojíček? Přiznejme si, že právě dětský pokoj je místnost, kde je potřeba malovat častěji, než v jiných místnostech. Ušmudlané bývá nejen okolí vypínačů, ale i postele, pokud děti mají tedy postel u zdi. Ta bývá spíš odřená, není-li na ní nic, co by jí chránilo.

Vymalovat se dá poměrně rychle, ale pokud jsou doma děti, je to učiněný očistec. Na takovou práci chce mít člověk zkrátka klid. Zvládnout se to dá i s úklidem za jedno dopoledne. Ovšem chce to pečlivou přípravu. Vyžaduje to připravit si už některé věci večer předem – jako je úklid věcí, které by při malování překážely a nachystat si igelit k přikrytí podlahy a nábytku. Dokonce si můžete večer předem připravit i takové drobnosti, jako je nalepit si papírovou malířskou pásku kolem oken, vypínačů, futer a všude tam, kde nechcete barvu rozmazat.

Jak vymalovat dětský pokoj za dopoledne

Když máte vše připraveno, po odchodu dětí do školy to můžete rozjet. Buď můžete použít stejnou barvu, kterou již děti v pokojíčku mají a zamalovat pouze ušmudlané skvrny, případně můžete vymalovat pouze jednu či dvě stěny, které jdou nejvíce vidět. Mají-li děti kolem jedné či dvou stěn postavený nábytek, pak je zbytečné jim věnovat velkou pozornost, pokud to skutečně není už hodně nutné.

Další možností je vymalovat pouze do půlky stěn, což značně urychlí práci. Dnes je docela běžné kombinovat různé barvy nebo malovat stěny technikou ombré. Většinou bývají stěny nejvíce opotřebované a znečištěné právě do půlky. Směrem nahoru bývají čistší a malování není mnohdy nutné. Pokud jste však nemalovali naposledy před 10 lety.

Můžete se také rozhodnout, že namísto klasické výmalby zkusíte něco zábavného a kreativního. Na stěnu lze namalovat jakýkoli motiv: pohádkovou bytost, zvířátko, strom, kytku nebo něco, co nezabere hodně času – barevnou duhu, proužky, obláčky, puntíky.

Jak zvládnout vymalovat celý pokoj

Jestliže se rozhodnete vymalovat dětský pokoj úplně celý, pak je nutné nechat děti spát u vás v ložnici a večer si vše připravit, přikrýt nábytek a oblepit páskou všechna místa, která nechcete umazat barvou. Rovněž zasádrovat všechny díry ve zdech a vyhladit nerovnosti. Ráno už stačí pouze vzít kbelík s kvalitní hustou barvou a váleček, včetně teleskopické tyče. Mějte připraveny i schůdky a ostatní malířské potřeby. To vše lze u stěn, které nejsou nějak mastné a extrémně poničené. Velkou roli zde hraje i hustota a kvalita barvy. V opačném případě se malování protáhne na dvě dopoledne nebo na jeden celý den. Řídká či méně kvalitní barva špatně kryje a budete muset malovat vícekrát.

Samozřejmě pokud chcete přemalovat nějakou barvu, která špatně kryje nebo stěnu, která je mastná a velmi znečištěná, budete muset použít nejdříve přípravek na odmaštění a základní barvu pro lepší přilnavost finální barvy. To vše je vhodné mít připravené den předem. Dobrou zprávou je, že tuto přípravu lze rozkouskovat a dělat i za přítomností dětí v domácnosti. Co se týče odmaštění a nanášení základní barvy, to můžete udělat během jednoho dopoledne a nechat uschnout. Nebo večer a nechat přes noc usýchat. Druhé dopoledne pak vymalovat finální barvou. Vždy záleží na stavu stěny a kvalitě barvy. Nicméně i za jedno dopoledne je možné dětem pokojíček vymalovat a stihnout i uklidit.

Fotografie: blueskyconcepts, thespruce, businessinsider