Zavařovací sklenice – vhodná dekorace do bytu

Mnoho hospodyněk marně hledá vhodné dekorace do bytu, které by tam přesně zapadly. My vám poradíme, jak si vytvořit vlastní, které jsou navíc i levné! Stačí mít pár starých zavařovacích sklenic.

Květináč

Zavařovací sklenici můžete využít jako květináč. Můžete jej nechat buď průhledný, dodat k hrdlu pouze mašli, nebo celou sklenici můžete obalit látkou, nastříkat barvou, nebo je vložte do rukou svých dětí, ty mohou nové květináče vytvořit pomocí barviček nebo nálepek.

Váza

Sklenice se dá využít samozřejmě i jako váza, ať už na suché, umělé, nebo čerstvé květiny. Opět je můžete různě nabarvit, obalit látkou, krásné jsou ale s pouhou mašlí u hrdla. A tipem od nás pro vás je zavěšení takových váziček například na terasu. Vytvoří krásnou jarní dekoraci za pár korun.

Sklenice se svíčkou

Staré sklenice můžete využít i na svíčky. Že se vám to zdá suché? Potom neváhejte a dodejte tomu šťávu! Nasypte do sklenice drobné kamínky, mušle, koření nebo kávu, na to posaďte svíčku a je to! Kromě krásné dekorace můžete tímto způsobem provonět interiér.

Kromě zmíněného svícnu si můžete zavařovací sklenici nechat čistou, do ní dejte jednu nebo i dvě svíčky, zavěste nebo ji jen položte někam na terasu a můžete tak mít krásné romantické osvětlení.

Pokladnička

Do zavařovačky s víčkem si můžete začít střádat úspory a je jen na vás, na co je využijete! Protože se však blíží léto a čas dovolených, můžete šetřit právě na ni. Pokladničku můžete nechat průhlednou, abyste viděli, jak se plní, nebo na ni nalepte nálepku s motivačním citátem, obalte pytlovinou… Fantazii se meze nekladou.

Jídlo a pití

Do staré zavařovací sklenice můžete ovšem kromě dekorací do bytu dát také pití nebo jídlo. Je skvělá na vytvoření domácích pudingů atp. Opět se nabízí možnost sklenice nějak nazdobit, barevně rozlišit.

Obrázek: pixabay.com