Zbavte se drobných škrábanců na brýlích bez nutnosti návštěvy optiky. Obyčejná zubní pasta je odstraní raz dva

Fotografie: Freepik

Při drobných oděrkách na sklíčkách od brýlí není třeba ihned vyhledat optika. Můžete si pomoci sami. Domácí triky vaše brýle nejen zbaví škrábanců, ale i vyleští.

Brýle, ať už dioptrické nebo sluneční, jsou často nedílnou součástí naší tváře. V létě bez ochrany očí nevylezeme z domu, máme-li potíže se zrakem, dioptrické brýle odložíme zpravidla jen na spánek. Vzhledem k tomu, že je tento doplněk celodenně vystavován vnějším vlivům, je také náchylný na poškození. Na sklech se tak mohou vyskytnout mělké škrábance, které brání v dobrém vidění, a navíc působí nevzhledně. Naštěstí i tento problém lze řešit velice jednoduše.

Hladká sklíčka plná lesku

Jemné škrábance na sklíčkách od brýlí můžete snadno odstranit pomocí několika jednoduchých triků, které vaše brýle dokonale vyčistí a vyleští. Vhod vám přijde zubní pasta či všem dobře známá jedlá soda. Dokonce můžete použít i vosk na auta, který za sebou nezanechá ani stopu po oděrkách. Nejdříve ale připomeneme, jak oděrkám na brýlích vůbec předcházet.

Fotografie: Pixabay

Vždy u sebe noste pouzdro. Pokud si potřebujete brýle sundat, nikdy je nevkládejte jen tak do tašky nebo do kapsy. Důležité je také s sebou nosit hadřík určený pro jejich čištění. Nevystavujte brýle vysokým teplotám, nenechávejte je ležet například v autě nebo na parapetu okna.

Neabrazivní zubní pasta

Zubní pasta je jedním z nejúčinnějších prostředků, jak na škrábance. Aplikujte ji na každou z čoček. Ujistěte se, že tato pasta je bílá a neobsahuje žádné krystalky, které by mohly sklíčka naopak ještě více poškodit. Nejdříve otřete brýle hadříkem určeným pro jejich údržbu a poté naneste jemnou zubní pastu bez velkého množství chemikálií. Následně skla umyjte pod vlažnou tekoucí vodou a dokonale je osušte.

Fotografie: Pixabay

V případě potřeby můžete několikrát opakovat. Sklíčka u brýlí nejen zbavíte nežádoucích škrábanců a oděrek, ale také je zanecháte dokonale lesklé. Zubní pasta je všestranný produkt, který můžete používat jak v koupelně, tak i pro údržbu domácnosti. Pokud vás trápí drobné škrábance na autě, i zde pomůže zubní pasta stejně efektivně jako v případě brýlí.

Směs jedlé sody odstraní škrábance rychlostí blesku

Směs jedlé sody dokáže obrousit oděrky na sklíčkách v rekordním čase. K opravě budete muset smíchat dvě čajové lžičky jedlé sody, suroviny, která by se měla nacházet v každé domácnosti z důvodu svého všestranného využití, a jednu polévkovou lžíci vody, abyste vytvořili pastu. Aplikujte ji na sklíčko od brýlí a krouživými pohyby je vyleštěte. Spláchněte a čistým hadříkem z mikrovlákna osušte. Vaše brýle nebudou mít jedinou chybu.

Vosk na čištění aut i pro brýle

Tento přípravek na údržbu laku auta je vhodný i pro odstranění škrábanců na sklíčkách u vašich brýlí. Namočte kus bavlny do tekutého vosku a vyleštěte všechny oděrky, které vaše brýle trápí. V tomto případě je neoplachujte, nechte vosk působit a vyčkejte, dokud zcela nezaschne. Poté ho otřete roztokem určeným k leštění auta. Sklíčka od brýlí budou zářivě lesklá a bez jediné vady.

Zdroj: Goodhousekeeping, Healthline

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]