Kondenzace vody na oknech je problémem zejména během zimních měsíců. Vyřešit ho pomůže obyčejná sůl

Fotografie: Depositphotos

Že se vám v domácnosti hromadí nadměrná vlhkost, poznáte tak, že se na oknech objeví kondenzát vody. Vyhněte se tomuto problému a zabraňte vzniku plísním.

Pokud se potká studený a teplý vzduch, objeví se na okenních tabulích kondenzát. Jinak tomu není ani v případě příliš velkého množství vlhkosti v místnosti. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak tomuto problému předejít. Pokud však kondenzát na oknech necháte a tento problém podceníte, vytvoříte ve své domácnosti vynikající podmínky pro vznik a šíření plísní. Postavte se tomuto problému včas. Postačí vám k tomu jediná surovina z vaší kuchyně.

Jak se zbavit sražené vlhkosti na oknech

Nemusíte si pořizovat drahé pohlcovače vlhkosti, abyste předešli vzniku kondenzátu na okenních tabulích. Existuje účinný a levný způsob, jak se tohoto problému zbavit. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je kuchyňská sůl. Jednoduše naplňte několik nádob do poloviny jejich objemu kuchyňskou solí a umístěte je na parapet. Nechte je na parapetu umístěné přes noc a během této doby nádoby se solí pohltí veškerou vlhkost. Jakmile zjistíte, že sůl v nádobě ztvrdla, vyměňte ji.

Další způsoby, jak zabránit kondenzaci vody na oknech

Dalšími způsoby, které proti hromadění přílišné vlhkosti spolehlivě fungují, jsou pravidelné větrání a odhrnutí závěsů z oken. Pravidelným větráním snadno a rychle odstraníte veškerou vlhkost nahromaděnou v místnosti a vyměníte tím kyslík. Díky tomu i vám bude v místnosti mnohem lépe – a ovlivnit to může i vaši náladu a sníží to únavu. Pokud odhrnete závěsy, teplo z radiátorů bude mít větší šanci okenní tabule vysušit a voda se na nich nestihne vytvořit.

Fotografie: Depositphotos

Množství vlhkosti uvnitř vaší domácnosti také ovlivňuje to, kde a jak sušíte prádlo. Pokud máte možnost, sušte prádlo venku. Jestliže to možné není, nechte prádlo sušit v dobře větrané místnosti, aby se vám vlhkost z prádla v domácnosti nehromadila. Můžete sušák umístit před okno, díky přímému světlu bude prádlo schnout rychleji. Během koupání nebo sprchování rovněž zavírejte dveře do koupelny, aby páry z koupelny nepronikaly do dalších místností, a následně koupelnu pořádně vyvětrejte.

Zdroj: Express, Stanekwindows

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]