Zbavte se nánosů špíny a mastnoty z digestoře bez větší námahy

V žádné kuchyni by neměla chybět digestoř. Při vaření totiž vznikají různé nelibé pachy, pára a jiné výpary, které je nutné odvádět z místnosti pryč. Zabráníte tak nejen tomu, aby se vám samotným nedýchalo špatně, ale také zajistíte to, že stěny nebudou zachytávat nepříjemné pachy a na policích a skříních se nebude usazovat mastný nános.

Funkční filtr musí být čistý

Jak již ale byla řečeno, digestoř slouží právě k tomu, aby všechny tyto nečistoty zachytávala. Jenže to znamená, že někde uvnitř ukrývá filtr, který již po pár použitích musí být docela pěkně zanesený. A teď si pravdivě odpovězte na otázku, jak často takovou digestoř čistíte?

Pokud to děláte alespoň párkrát do roka, pak vám gratulujeme – patříte mezi ty nejzodpovědnější. Pravda je taková, že většina lidí digestoř nečistí prakticky nikdy, a o její stav se začnou zajímat až ve chvíli, kdy přestane fungovat.

Za 30 minut máte hotovo

Údržba přitom nemusí být tak složitá. Postačí vám horká voda, prostředek na čištění odpadu a ochranné rukavice. Prvním krokem je vyndání filtru z digestoře. Jde to velmi snadno – a už na první pohled uvidíte, jak moc je špinavý. Připravte se na nánosy mastnoty i prachu.

Nachystejte si vhodný kovový lavor nebo třeba hluboký plech, do kterého nalijte horkou vodu. Filtr digestoře do vody ponořte a můžete jej nechat chvíli odmočit.

Poté si natáhněte rukavice a pracujte s prostředkem na čištění odpadu. Můžete zvolit jakoukoliv značku, účinek bude vždy podobný. Dle návodu odměřte vhodnou dávku a nasypte ji na filtr do horké vody.

Snažte se, aby se prostředek v horké vodě dobře rozpustil. Filtr nechte v lázni namočený a vraťte se pro něj přibližně za půl hodiny.

Snadno a bez práce

Po 30 minutách můžete zkontrolovat, co se v lavórku děje. Budete nejspíš překvapeni tím, co uvidíte. Prostředek totiž způsobí chemickou reakci, při které vypění a rozpustí veškerou mastnotu a špínu, který byla dříve na filtru. Opět pracujte v rukavicích a opatrně filtr vytáhněte a opláchněte pod tekoucí vodou – bude jako nový.

Fotografie: Youtube/Big Family VLOG

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]