Zbavte vysavač nepříjemného zápachu. Stačí jednoduchý fígl a během několika minut bude hotovo

Fotografie: Depositphotos

Vysavače jsou praktické a hodně usnadňují práci s úklidem. Je ale třeba bordel a špínu vysypávat a čas od času vysavač vyčistit. Může se jinak stát, že začne zapáchat.

Dnes už neexistuje příliš domácností, kde by vysavač při úklidu nehrál svou významnou roli. Za pomoci vysavače lze vyčistit koberce, podlahy, schody, i ta největší zákoutí nebo pavučiny z koutů stropů. Je samozřejmostí, že když se vnitřní sáček naplní, je třeba ho vyhodit a do vysavače dát nový. Pokud ale sáček se špínou ve vysavači nechá příliš dlouho, začne zapáchat, a to docela vydatně. Pokud se chcete zápachu zbavit nebo vyvarovat, vyzkoušejte tento přírodní způsob.

Jak odstranit zápach z vysavače?

Existuje spousta přípravků, které lze proti zápachu použít. Často jsou ale předražené, a některé i trochu neúčinné. Můžete ale vyzkoušet odstranit zápach pomocí kuchyňského koření, které má snad každý správný kuchař doma. Je také důležité nezapomenout, a občas vysavač kompletně vyčistit, protože díky tomu se zápachu můžete vyvarovat. A čas od času je třeba vyměnit ve vysavači i filtr. Zápach se ale někdy může objevit i tak.

V tomto případě sáhněte po domácím koření, kterým je skořice. Může být mletá, i ve formě tyčinek, oboje bude fungovat a zápach odstraní. Pokud máte mletou verzi, nasypte do vysavače 3 vrchovaté lžičky skořice. A pokud vlastníte tyčinky, vložte jednu do vysavače nebo přímo do filtračního sáčku. Při každém vysávání ucítíte příjemnou váni, a zápach bude tatam. Avšak nezapomínejte skořici po několika použitích vyměnit, aby byla vždy aromatická a čerstvá.

Výběr vhodného vysavače

Může se stát, že starý vysavač již dosloužil, a vy potřebujete nový. Je dobré se podívat i po jiných typech, které mohou být pro vaši domácnost mnohem ideálnější. Prvním typem jsou sáčkové vysavače, které jsou asi nejpoužívanější. Mají vysoký výkon, dobře sají, a jsou vhodné pro alergiky. Další možností jsou cyklonové, neboli bezsáčkové vysavače. Jsou oblíbené proto, že nemusíte dokupovat sáčky, vnitřek vysavače staří vysypat a uvnitř vyčistit společně s filtrem. Hodí se do domácnosti bez domácích mazlíčků.

Fotografie: Pixabay

Multifunkční vysavače jsou ideální především na podlahy. Mají funkci mokrého i suchého vysávání, a jsou doplněny množstvím dalších funkcí. Hodí se do domácnosti i do dílen nebo pracovních prostorů. Dnes již hodně oblíbené jsou robotické vysavače, které fungují na základě vybraného programu. Je praktický i v době vaší nepřítomnosti, protože uklízí zcela sám. Je vhodný do velkých místností bez prahů, nebo na koberce s nízkým chlupem.

Zdroj: Domekiogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]