Z psychického dna ji dostal nový pojízdný domov. Svépomocí proměnila auto na elegantní bydlení

Fotografie: IFCAR / Public domain

Rozhodla se vzepřít svému dosavadnímu životu a zažít něco nového. A tak dala výpověď v práci a koupila si minivan na cestování.

Procestovala už americký západ, viděla skalní útvary v Utahu, prošla se lesy Washingtonu. Řeč je o jisté Američance, která už měla dost svého stávajícího života. Téměř dospělé děti tak nechala doma a sama vyrazila na cesty za poznáním sebe sama.

Syndrom vyhoření nepodceňujte

Dani z USA se sama sobě ztratila během péče o domácnost, děti a práci na plný úvazek. Ve svém středním věku na sobě pociťovala příznaky syndromu vyhoření, jak je popisuje i web ZZMV. Necítila se vůbec dobře, těžko se soustředila, byla vyčerpaná. A právě v tu chvíli si vzpomněla na svůj dávný sen o cestování. A rozhodla se, že si ho splní.

Mnoho lidí považuje bydlení a cestování v dodávce za typické spíš pro mladé. O jednom takovém studentovi, který nechtěl platit vysoké kolejné a bydel v dodávce, jsme psali i na BydlímeÚtulně. Stále více se ale lze setkat s lidmi, kteří do nomádského stylu života museli dospět. A Dani je jedním z nich. Ta si systematicky začala spořit a plánovala svou cestu za poznáním nejen světa, ale také sebe sama.

Mladý pár se rozhodl pro stavbu unikátního domu, na kterou by většina lidí nenašla odvahu

Spolehlivé auto je základ

Pro single ženu na cestách je nejdůležitější její auto. To jí totiž kromě střechy nad hlavou poskytuje také bezpečné zázemí. Dani si tak pořídila ojetý minivan Toyota Sienna z roku 2009. Vyšlo ji to na něco málo přes 77 tisíc korun. Zadní sedačky v autě kvůli místu odstranila a nahradila je propracovaným systémem úložného prostoru, aby se jí sem vešly nezbytné věci každodenní potřeby.

Jak uvádí portál HomeHacks, Dani má v zadní části svého auta skoro plnohodnotný domov. Má zde vyvýšenou postel s rámem z překližky, která zajišťuje pevnost a stabilitu. Pod ní i za ní má v boxech a krabicích striktně uložené své osobní věci. Vedle postele má prostor se skladnou varnou deskou a jídlem. V autě jí nechybí ani nádrž s čistou vodou a vyřešenou má rovněž otázku elektřiny, kterou získává z baterie.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*