Žena chtěla pro děti hřiště, manžel ale bazén. Zapeklitá situace skončila kompromisem, který ještě nikdo předtím neviděl

Fotografie: Depositphotos

Když se dva lidé neshodnou, bývá to problém. Tento pár měl rozepře o tom, co chtějí mít na zahradě. Muž to ale nakonec skvěle vyřešil, a jsou tak spokojení všichni.

Bazén je pro spoustu lidí povinným doplňkem na letní období. S jeho pomocí se snáší horké parné dny mnohem snadněji. Naložit se do příjemné chladivé vody je stokrát lepší než se ovívat větrákem. Pokud ani nemáte možnost jet k moři, většinou je řešením právě koupě nebo stavba bazénu. Ne vždy je na to ale dostatek prostoru. Buď je malý dvorek, nebo malá zahrada, a velký bazén se tam zkrátka nevejde. Možná to bude překvapující, ale lze to vyřešit.

Dětské hřiště, nebo bazén?

Pár byl dost rozhozený, když mezi jejich názory nastal rozkol. Izraelský architekt Gil Klar opravdu chtěl krásný bazén, avšak jeho žena byla proti a prosazovala hřiště pro děti. Co ale v takové situaci dělat? Jelikož je ale její muž vynikající architekt, se situací si snadno poradil a konstrukci bazénu spojil s krásným dětským hřištěm.

Muž navrhl bazén, na jehož vrcholu by se dal během pár minut vytvořit travnatý kryt, aby si jejich děti měly kde hrát. Je to také skvělé řešení pro ty, kteří mají k dispozici jen pár metrů čtverečních, na nichž se dá něco vytvořit. Na videu níže se můžete podívat, jak lze multifunkční bazén krok za krokem postavit, a zároveň tak vytvořit i příjemný dětský koutek.

Kompromis jako skvělý nápad

Prvním a nejdůležitějším krokem je kompletní vyčištění části dvora, kde je plánován bazén. Je třeba ji vyčistit od všech překážejících druhů plevelu, stromů a keřů. V dalším kroku můžete vidět, jak se zpevňuje rám a nosná konstrukce bazénu, k čemuž jsou použity jak kovové, tak železné prvky. Plastová izolace se pak připevní na dno bazénu, aby se zabránilo vytékání vody.

Zatravňovací kryt na bazén funguje pomocí dálkového ovládání, takže se během několika sekund promění v zelenou travnatou hrací plochu. Je to hodně práce, ale stojí to za námahu, protože není nic lepšího než se v horkém letním dni cákat na zahradě. Poté si děti mohou bezpečně a v klidu hrát. A dokonce můžete pozvat své kamarády na večer u vína, a to i na „vrcholek“ bazénu.

Zdroj: Guardachevideo

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]