Žena přeměnila nepoužívané retro židle na originální zahradní lavici za minimálními náklady

Stěhujete půdu a narazili jste na dvě staré dřevěné židle z dob socialismu, neboli takzvané retro židle, což je velmi oblíbené pojmenování v dnešní době pro všechno, co z těchto dob pochází? Nemusíte je hned vyhazovat do sběrného dvora, ale můžete je přeměnit na nový funkční a kouzelný nábytek, a to třeba na krásnou dřevěnou lavici.

Nábytek z této doby je považován za velmi kvalitní a cenný, protože je hodně odolný a má jednoduchý a elegantní design, který se hodí pro všechny domácnosti, které jsou laděné do tohoto retro stylu. Hodně lidí tento starý nábytek vyhledává a kupuje, aby si ho mohli přeměnit k obrazu svému, a jsou často ochotni za něj utratit nemalé peníze. Proto, pokud takový nábytek vlastníte, určitě jej nevyhazujte a raději se nechejte inspirovat návodem na to, jak si ze dvou starých dřevěných židlí vyrobit originální lavici.

Co k tomu potřebujete

K výrobě stylové lavice budete potřebovat:

  • 2 staré dřevěné židle
  • dřevěné desky
  • smirkový papír, karton, barvu na dřevo a štětec, lak na dřevo a hřebíky či šroubky na spojení všech částí

Postup výroby

Ze všeho nejdříve je potřeba ze starých židlí obrousit původní barvu smirkovým papírem. Jakmile budete mít tuto práci, která vám zabere asi nejvíce času, za sebou, můžete židle natřít barvou, kterou jste si vybrali.

Poté si rozmístěte židle tak daleko od sebe, jak chcete mít lavici dlouho a následně si na pomoc vezměte karton, na který obkreslete tvar židlí včetně mezery a ten překreslete na první desku lavice, která bude jako první pod zády židliček. Následně vyřízněte pilkou a obruste.

Stejně postupujte i u dalších desek. Jednotlivé desky desky můžete namalovat stejnou barvou, jako jsou židle, nebo je stačí jen přelakovat bezbarvým lakem.

Posledním krokem je připevnění desek na židle pomocí šroubů nebo hřebíků. Nakonec můžete ještě vyplnit zádový prostor, který vznikl mezi dvěma židlemi vyřezávanou deskou a je hotovo.

Taková lavice bude vypadat krásně jak na vaší zahradě, tak před domem anebo se dá využít i jako doplněk i na svatby a různé oslavy.

Fotografie: Shebby-Chic

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]