Kreativní noční stolky, které vyrobíte snadno a z čehokoliv

Noční stolek je šikovný pomocník, kde si mimo lampičky a knížky můžete odložit i skleničku s vodou, kapesníky a jiné potřeby. Mimo praktické funkce je i dekorativní záležitostí, zvlášť, pokud je něčím zvláštní. Hledáte-li levné a zajímavé projekty pro kutily, které vám ušetří peníze a napomůžou zvýraznění interiéru, pak se nechte inspirovat dnešním příspěvkem.

Ukážeme vám, že noční stolek lze vyrobit prakticky z čehokoli. A nejen noční stolek. Ale i příruční stoleček ke straně sedací soupravy, konferenční stolek, stolek na kytku či nějakou dekoraci. Takový stoleček je vždy príma společník a ozdoba interiéru.

Buben jako stolek

Pokud jste muzikant a vlastníte starý buben, který už neslouží k bubnování, pak jej trochu upravte a položte vedle své postele. Získáte tak originální noční stolek, který jen tak někde neuvidíte. Navíc budete mít blízko sebe něco, co máte rádi.

Noční stolek z barelu

Pokud máte na zahradě starý barel, který nepoužíváte, případně má nějaké závady, umyjte ho, opravte a nabarvěte. Černá barva je elegantní a vypadá ohromně. Klidně však můžete zvolit i jinou barvu. Můžete na něj bílou barvou pomocí šablony nastříkat nějaké heslo, jméno nebo ornament, případně barel ponechat bez dalšího zdobení. Výhodu je i úložné místo uvnitř – třeba na ložní prádlo nebo cokoliv dalšího.

Vysloužilá židlička

Některé stolky nevyžadují žádné dovednosti, stačí kreativně přemýšlet a využít to, co už doma máte. Třeba taková stará a vysloužilá židlička může fungovat jako noční stolek, kde lze odložit noviny nebo časopisy a postavit vázičku.

Betonové bloky

Jestliže máte rádi průmyslový styl v interiéru, pak bude tento noční stolek něco právě pro vás. Nemusíte utrácet za drahé designové vybavení. Bloky máte možná na zahradě a jen se tam válejí, případně vám je může věnovat soused anebo si pomůžete jinak. V kombinaci s přírodními materiály vůbec takový stolek nevypadá zle. Co myslíte?

Bedýnka s kolečky

Použít můžete jakoukoli bedýnku. Dřevěná vypadá bezpochyby nejlépe, ale použít můžete i platovou. Stačí přidělat kolečka a parádní stoleček je na světě.

Kufr na nožkách

Máte na půdě starý zaprášený kufr? Pak ho neváhejte oprášit, opravit a použít k výrobě stolečku. Stačí jen přišroubovat nožičky. Ty můžete vyrobit anebo koupit, to záleží, jak moc jste šikovní.

Fotografie: Mykarmastream